Путин обяви мащабни планове за транспортен коридор до Индийския океан
Русия планира да развие международни транспортни коридори, включително чрез създаване на железопътни връзки от Балтийско и Баренцово море до Персийския залив и Индийския океан. Това заяви руският президент Владимир Путин във видеообръщение по повод Деня на железничаря.
„Имаме нужда от ускорено разширяване на руската железопътна инфраструктура на ново технологично ниво, използвайки най-напредналите разработки. И тук трябва да изхождаме не само от днешните нужди, но и да създадем основа за бъдещето, за десетилетия напред“, каза Путин, като подчерта, че „великите предци са мислили и работили по същия начин“.
"Затова на дневен ред е изграждането на високоскоростни магистрали във връзка с Централния транспортен възел, създаването на международни логистични коридори, развитието на Азовско-Черноморското транспортно направление, организирането на така наречената безпроблемна железопътна комуникация от Балтийско и Баренцово море до брега на Персийския залив и Индийския океан. Задачите са наистина мащабни и съм сигурен, че благодарение на вашите знания, опит и насоченост към резултати в интерес на страната, ние непременно ще ги решим“, обърна се Путин към железничарите.
Президентът припомни задачата за по-нататъшно модернизиране на източната линия на железниците - Байкал-Амурската и Транссибирската железници, които в същото време "трябва да работят във връзка, в една логика със Северния морски път , с такива обещаващи проекти като Северния латитуден проход с достъп до арктическите пристанища."
Президентът изтъкна значимата роля на железопътния транспорт и работещите в него за развитието на страната. „Отварянето на нови глобални пазари, растежът на вътрешния туризъм, устойчивото функциониране на предприятията, включително военно-промишления комплекс – всичко това също е ваша заслуга“, отбеляза той.
Прочети цялата публикация




Тръмп иска да задуши финансово военната машина на Москва! Колко силно ще ударят петролните санкции върху Русия?
Доц. д-р Борислав Цеков: „America First“ не е „Америка сама“
Орбан ще поиска благословията на Тръмп да продължи да купува руски петрол
Доналд Тръмп: Няма да нападам Венецуела, но дните на Николас Мадуро като президент са преброени
ISW: Тръмп настоява за възобновяване на ядрените тестове
Руските сили са близо до превземането на украинския град Покровск: защо той е толкова важен за Путин
Тръмп: Не съм съгласен с Путин, че санкциите няма да им навредят. Готов съм за среща с Ким Чен-ун
САЩ принуждават Путин към преговори с нови санкции
Индийската опозиция обвини кабинета, че крие договорености с Вашингтон за намаляване покупките на руски петрол
Среща в Будапеща може и да няма, но тревогата остава
Похитителят и отвлечената 21-годишна в Свиленград са имали интимни отношения
Важно за българските пенсионери в чужбина! Трябва да подадат декларация пред НОИ
Владислав Панев: Изборът на Спецов бе изненадващ, но е доста логичен
"Новите известни": Сестрите от Лом, които спечелиха сърцата на публиката
Кучето Мая да бъде обявено за мъченик, призовава петиция
Автоконтрольорът, нападнат в Монтана, разказа за жестокото нападение (ВИДЕО)
В Брюксел обсъждат състоянието на върховенството на закона в България
Много лоша новина за треньорския щаб на Лацио
Девета номинация за Годишните награди “Добрият Самарянин” 2025
Европейските автопроизводители са на прага на "пагубен" недостиг на чипове