Fakti.bg | 18.08.2024 05:33:00 | 34

Милан взе само точка при домакинството си на Торино

Милан беше на няколко минути от сензационна домакинска загуба, но въпреки това стигна до равенство 2:2 с Торино в откриващия двубой на двата тима в Серия "А" за сезон 2024/25.

„Биковете“ поведоха с две попадения благодарение на автогол на Малик Тиау (30') и разписалия се Дуван Сапата (68'). Въпреки това късни голове на резервите Алваро Мората (89'), за когото това беше дебют за миланския гранд, и Ноа Окафор (90+5') спасиха „росонерите“ от поражение.

По този начин Милан остава без домакинска загуба в шампионатен мач срещу Торино от далечната 1985 година насам (20 победи и 9 равенства). От друга страна, тимът не успя да удължи серията си от четири поредни победи в първите си мачове за сезона.

Новият наставник на домакините Пауло Фонсека дебютира с любопитен стартов състав, като няколко негови решения приковаха вниманието. Впечатлилият го Алексис Салемакерс стартира на непривичната за себе си позиция на ляв бек за сметка на звездата Тео Ернандес. Кристиан Пулишич пък беше преместен в ролята на „десетка“ зад централния нападател, който беше направилият силна предсезонна подготовка Лука Йович, а не очакваният титуляр Мората. Така нито едно ново попълнение на тима не започна от първата минута. Гостите пък бяха подредени в 3-5-2 с Антонио Санабрия и Кристиан Сапата като нападатели.