Fakti.bg | 10.09.2024 12:23:19 | 31

Ексцесии на мач в Казичене, футболист заплашвал рефер с Георги Иванов - ВИДЕО

В редакцията на „Тема Спорт“ е постъпило писмо от ФК Мрамор след успеха с 2:1 над ФК Казичене в мач от А ОГ София. Гостите информират спортната общественост за скандални и грозни сцени, които са се разиграли по време на двубоя.

„В неделя се изигра 3-ият кръг от А ОГ София. Нашият отбор (бел.ред. – Мрамор) тотално надигра ФК Казичене и го победи с 2:1. Това беше минималното, с което домакините се отърваха, след като и гредите помогнаха на техния отбор, както и чудесните намеси на вратаря. Головете за Мрамор отбелязаха Петър Иванов в 6-ата минута и Николай Георгиев-Горски в 35-ата.

Второто полувреме станахме свидетели на много грозни сцени от страна на футболистите от ФК Казичене, на които явно самочувствието им е много голямо, но качествата им ги няма, включително и на бившия футболист на Левски – Пламен Крумов, и друго момче от Казичене, което със сигурност му трябва медицинска помощ, а именно Иван Иванов с №10. Въпросните лица цял мач псуваха съдията и го заплашваха. Около 70-ата минута на мача Иванов хвана човек от Мрамор за гушата и го бутна на земята, след което съдията му даде червен картон. Тогава започна канонадата към главния рефер, последваха бутания, удари, навлизане на публика на терена, замеряне с шишета и ябълки от тяхната публика по футболистите от нашата резервна скамейка, а Иванов удари съдията с топката, след което се върна и ритна в ребрата лежащия на земята наш футболист, който след мача посети лечебно заведение и се оказа, че има фрактура на ребрата. Главно действащо лице се оказа и кметът на Казичене, който обикаляше напред-назад и повтаряше: „Вие знаете ли кой съм аз и какво ще стане“. Чудесно представяне, г-н кмете.

До края на мача съдията тотално обърна свирката и не спря да подкрепя отбора домакин, за бутане на земята, дърпане на наши футболисти и скъсани фланелки нямаше фалове, докато за тях се свиреше всичко. Съдията пусна и продължение 10 минути, явно искаше мачът да се играе до гол за отбора от Казичене, но уви, нашите футболисти задържаха своята преднина и спечелиха с 2:1. След края на срещата проведохме разговор със съдията на мача и го попитахме защо е почнал така да свири и не е прекратил мача, а същото лице ни заяви, че Пламен Крумов го е заплашил, че с Георги Иванов-Гонзо били много добри приятели, и ако не свири за Казичене, щял да му звънне и нямало да свири никога повече футболна среща. По същата логика същият ни заяви, че не може и да напише доклад за мача.

За всички тези събития и действия бяха уведомени ръководни органи на БФС. Сега чакаме да видим действията и последствията за отбора домакин.

Качили сме два записа от мача, въпреки че на едното видео операторът завърта камерата на другата страна, за да не се види примитивното поведение на казиченци“, пишат от Мрамор.