Fakti.bg | 03.10.2024 21:05:54 | 15

Лудогорец взе точка в Пилзен

Виктория (Пилзен) и Лудогорец завършиха при резултат 0:0 в мач от втория кръг на основната фаза в турнира Лига Европа.

За пропуснатия успех трябва да съжалява повече българският шампион, който в началото на втората част изпусна дузпа чрез Пьотровски. Неволите на "орлите" не свършиха само с това, тъй като новият наставник Игор Йовичевич трябваше да извърши три принудителни смени поради контузии на свои футболисти. Видал напусна терена още през първата част, а в заключителния четвърт час заради травми излязоха Алмейда и Чочев.

Иначе сред 11-те на българския шампион имаше две изненади. Едната бе на вратарския пост, където Бонман стартира за сметка на Падт. Другата - на върха на атаката Руан Секо започна вместо швейцарския национал Дуа.

Лудогорец започна силно двубоя в Пилзен и през първия четвърт час не даде нинакъв шанс на съперника да осъществи домакински натиск. В 16-ата минута обаче Сон и Алмейда допуснаха детинска грешка, позволявайки на Аду да стигне до топката, докато двамата защитници се ослушат, но в крайна сметка нападателят на Виктория не се възползва от неразбирателството на бранителите.

В 25-ата минута Йемелка отправи първия точен удар в мача. Футболистът на чехите засече с глава центриране от фал, но изстрелът му попадна право в ръцете на Бонман.

Четири минути след това Видал напусна принудително игра заради контузия. Разградчани поиграха известно време с човек по-малко и в 35-ата минута Камара влезе на мястото на крилото.

В заключителните секунди на първата част Лудогорец осъществи опасна атака. Рик получи отляво в наказателното поле и центрира по земя към Секо, но бразилецът бе изпреварен от бранител на домакините. Все пак топката се върна в Рик, който пробва ново центриране, но то се оказа неточно.

Лудогорец започна силно второто полувреме и натиснаха съперника, макар и без да създават кой знае какви положения. По-добрата игра на разградчани в началото на втората част можеше да бъде материализирано в 52-ата минута. Тогава "орлите" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Йемелка. Пьотровски се нагърби с изпълнението, но шутира изключително слабо от бялата точка и Жедичка без проблем улови.

Оказа се, че полякът за първи път в своята кариера изпълнява 11-метров наказателен удар в редовното време и не е ясно защо точно той го изпълни.

В 71-ата минута на терена се появи бившият футболист на Левски Рикардиньо, който замени Аду. Само 120 секунди по-късно Виктория създаде първото си чисто положение. Резервата Вашулин се измъкна от Алмейда, въпреки че бе с гръб към вратата, и останал очи в очи с Бонман под ъгъл стреля в дясната греда.

В 78-ата минута новият наставник на Лудогорец Йовичевич извърши още две принудителни смени. Чочев и Алмейда напуснаха, а на тяхно място влязоха Дуарте и Терзиев.

В 81-ата минута Фон Витри подаде от тъч на Вашулин. Футболистът на домакините напредна и шутира, а Бонман улови. Във втората минута на даденото от рефера шестминутно продължение Калвах отправи силен удар от границата на големия пеналт, който профуча на сантиметри над напречната греда.