Археологът Андрей Киряков, пишещ за ФАКТИ, стартира свой канал в YouTube ВИДЕО
Археологът Андрей Киряков, чиито материали във ФАКТ на историческа, политическа и социална тематика предизвикват сериозен интерес, стартира разговори и лекции в свой канал в YouTube.
"Здравейте на всички, които се интересуват от историята на България и историята на нашите земи. Благодаря на сайта ФАКТИ, който ми дава възможност да ви уведомя, че започвам разговори и лекции за нашата история в YouTube.
Завършил съм специалност „Археология”, в СУ „Св. Климент Охридски”, през далечната вече 2000 година. Оттогава не съм спирал заниманията си с българска история и историята на балканските земи. По темите свързани с българската история съм писал много през последните години – в блога си за история - https://andorey.blog.bg/, в различни форуми и фейсбук групи. Автор съм на научни и научнопопулярни статии, свързани с история, писменост, археология. Имам издадени и три книги.
През 2014 година започнах предаване в нашата ПОТВ със заглавие „Траки, българи, славяни”, от което направихме повече от петдесет епизода. Те са качени на страница със същото име в YouTube. От няколко години пиша исторически статии за няколко сайта, сред които и ФАКТИ, а също и по социални и политически теми.
Накратко, виждането ми свързано с нашата история, което се оформи през годините, е че ние българите сме древен балкански народ, истината за което все още е известна на ограничен брой хора. Тези хора стават все повече и повече, благодарение на многобройните възможности за достигане до информацията в наши дни. Все пак има още много какво да се желае, поради която причина започвам и тези предавания.
Ще съм благодарен, ако срещна и хора, които биха могли да ми помогнат с технически опит и всякакви други средства, да развия своя канал. Той се явява естествено продължение на усилените ми заниманията с история през годините.
Българския народ заслужава да знае по-детайлно и задълбочено своята история, за да придобие самочувствието, което заслужава. Нашата история надхвърля далеч рамката от 1300 години България, изпълнена е с много неочаквани и неизвестни събития и факти, които се нуждаят от популяризиране и изучаване. Някои от тях имат отношение и към историята на Европа, с и към целия свят.
Давам линк към някои от първите предавания:
Защо е толкова важно изучаването на истинската българска история -
https://www.youtube.com/watch?v=J8Xt8eU5GXc&t=9s
Откъде идват българите –
https://www.youtube.com/watch?v=UvlnWlCvNu0&t=6s
Значение на името „българи” и България –
https://www.youtube.com/watch?v=Jhxge3HfXeQ&t=65s
Ще се радвам на вашия интерес, участие и подкрепа!", казва Андрей Киряков в обръщение към читателите на ФАКТИ.
Прочети цялата публикация




Започва поетапното спиране на каналите на MTV по света
Зеленски назначи бившия украински посланик в САЩ за свой извънщатен съветник
Захарова обвини западните медии в „световна мафия“ заради прикриване на корупция в Киев
Украински дронове атакуваха електроцентрала край Москва, властите призоваха да не се сее паника ВИДЕО
Депутатът от Върховната рада Анна Скороход: Ермак е обсебил властта в Киев, трябва да бъде отстранен
Хаос и хвърлени седалки на турнето на Меси в Индия (ВИДЕО+СНИМКИ)
Съдбата на екипажа на атакувания от САЩ петролен танкер на Венецуела остава неизвестна ВИДЕО
"Магазин за хората" на Пеевски вкара в логото си БГ знамето и стартира със стоки на 10 родни производители
Скритите тайни на Адриатическо море: увлекателно пътешествие в древното минало на Европа
Показаха нов напредък на "Армията" (видео)
Статуквото срещу защитника на Пиночет: Чили отива на почти предрешени избори
Мирът на Тръмп в Конго се разпадна пред очите му още преди той да е разбрал
Вятър и мъгла ще има днес на много места
България не е шампионът на ЕС по собствени жилища, българите не живеят в най-пренаселените имоти
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Труден избор: да започне ли ЕС да плаща за безопасни аборти
„Заедно в борбата с огнената стихия“- кауза на Ротари клуб- Петрич за Коледния бал
Втори тур на президентските избори в Чили, народът избира между комунистка и консерватор ВИДЕО
8 000 румънци отново протестираха срещу корупцията в съдебната система