Москва: ЕС не може да признае провала - вреди единствено на населението си със санкциите срещу Русия
Европейският съюз не може да признае, че наложените от него антируски санкции не само са се провалили, но и са навредили значително на икономиките на европейските страни.
Това заяви пред "Известия" директорът на отдела по европейски проблеми на руското външно министерство Владислав Масленников.
„ЕС не може да намери сили да признае, че санкционната му политика се е провалила, че западняците са нанесли значителни щети на собствената си икономика, а те не искат да бъдат държани отговорни пред населението си за това", каза той..
Масленников отбеляза, че "едва ли може да се очаква автоматично премахване на санкциите на ЕС след края на украинския конфликт". Той уточни, че Унгария и Словакия са най-последователни в противопоставянето на затягането на санкциите срещу Русия, но влиянието на тези страни не е достатъчно, за да "спре напълно санкционната политика на Брюксел".
На 20 май Европейският съюз прие 17-ия пакет от санкции срещу Русия, като постави в черен списък 17 физически лица и 58 компании, както и 189 танкера, превозващи руски петрол и петролни продукти, отказващи да следват исканията на Брюксел да поддържа таван на цените на руския петрол от 60 долара за барел.
Прочети цялата публикация



"Украйна не бива в никакъв случай да отстъпва територии"
Украйна да отстъпи земи: какво казва международното право?
Унгария подкрепя присъединяването на Сърбия към ЕС, но не и на Украйна
Бивш посланик на САЩ в Киев: Крайно време е Путин да разбере, че няма да спечели войната
Тандем Вашингтон/Анкара в Сирия или нов Афганистан?
Да говорим за "Източна Европа", означава да признаем, че Путин е прав
Орбан подготвя Унгария за икономическите реалности след войната в Украйна
Парите на Кремъл! ЕК предлага средствата за Украйна да се осигурят от заем или със запорираното руско имущество
The Telegraph: Путин губи контрол над петролния бизнес в България
Путин: Русия ще постигне целите си в Украйна чрез сила
Руски удар разруши депо и унищожи 27 вагона край Киев
Trust Wallet интегрира Revolut Pay за незабавни покупки на криптовалути в Европа
Син преби майка си в Казанлък
Интер губи важен защитник до края на годината
Есил Дюран сподели невиждани СНИМКИ от студентските си години
Борисов: За да не ни заличат, настоях за тази оставка
КС прекрати делото за процедурата за избор на главен прокурор
Съдии призовават Сарафов да бъде проверен за злоупотреба с власт
Австрия прие закон, забраняващ носенето на забрадки в училище
Българската криптокомпания Nexo придобива аржентинската платформа Buenbit