Fakti.bg | 08.07.2025 13:37:29 | 19

Илиян Филипов: Ще направя така, че в следващите две години Ботев да остане финансово независим


Финансовият благодетел на Ботев Пловдив - Илиян Филипов е категоричен, че ще бъде гарант отборът да се развива и да не изпадне, каквито притеснения има сред феновете след сътресенията в клуба.

„Заставам с името и лицето си - докато съм жив и здрав ще помагам на клуба. Ще направя така, че в следващите две години той да остане финансово независим. Тази година ние спасяваме отбора, основната цел е да погасим дълговете му. Подчертавам, че не търся никакви дивиденти от цялата тази ситуация“, каза Филипов на пресконференция.

„Има много фирми, които ще помагат на тима. 90% от хората идват заради мен. Партньорите ни в момента са над 80 компании. Крумовград, например, от 2023 г. не са платили и стотинка за това, че ползват базата в Коматево“.

„Странното е, че все още не съм видял очите на представителя на Сдружението, който трябва да е в Борда на директорите. Георги Иванов ме увери, че ще направят всичко възможно вторият отбор да играе във В група“.

„Ще направя така, че Ботев за 2-3 години да стане независим от модела „бащица“. Изграждаме селекция, никой да не очаква, че Ботев ще е на челните места, тази година ние спасяваме Ботев. Каквото успеем да надградим, ще е само плюс. Спортно-техническият щаб работи за трансферите, ще научите от клуба когато имаме подписан договор“, сподели Филипов.

Прочети цялата публикация