БНТ 1 с празнична програма за 140 години от Съединението на България

По повод 140 години от Съединението на България, на 6 септември, събота, Българската национална телевизия ще излъчи игрални и документални филми, музикални продукции и традиционно – пряко предаване на тържествената заря от площад „Съединение“ в Пловдив.
Програмата на БНТ 1 в празничната сутрин започва в 9:00 ч. с тематично издание на „Денят започва в събота“ с водеща Мира Добрева. Включвания от страната, специални репортажи, интересни гости и още.
В 13:15 ч. зрителите ще могат да гледат тазгодишното издание на Международния фолклорен фестивал „Фолклорен извор“, а от 14:45 ч. по БНТ 1 е музикалният филм „Вазовите песни“ – проект на БНТ, който събира и представя едни от най-обичаните песни по стихове на Иван Вазов. В 15:40 ч. обществената телевизия ще припомни игралния филм „Съдията“ на режисьора Пламен Масларов и с участието на Георги Черкелов, Джоко Росич, Васил Банов, Ивайло Христов и др.
Програмата ще продължи в 17:15 ч. с документалния филм „Оловният войник“, посветен на рок поета Александър Петров. Специален брой на „България от край до край“ – „Съединението“, с автор и водещ Йордан Димитров, е с начало 18:45 ч. по БНТ 1.
Веднага след централната емисия „По света и у нас“ – в 20:30 ч. – започва прякото излъчване на тържествената заря от площад „Съединение“ в Пловдив.
За да отбележи 80-годишнината от рождението на именития актьор Руси Чанев, в три последователни съботни вечери от 21:20 ч. – на 6, 13 и 20 септември, БНТ 1 ще покаже филмовата класика „Мера според мера“ на режисьора Георги Дюлгеров. Трилогията е в дигитално качество – с реставрирани изображение и звук, както и със субтитри на литературен български език. Програмата на 6 септември ще завърши с концерта на Орлин Горанов „50 години магия“ от 23:10 ч.
Прочети цялата публикация