Германски съд отмени забраната за достъп до стадиона, наложена на футболен агент от клуб от Бундеслигата

Германски съд отмени забраната за достъп до стадиона, наложена от клуба от Бундеслигата Хофенхайм срещу футболния агент Роджър Витман и друг член на агенция Rogon, съобщи агенция DPA.
Окръжният съд в Хайделберг обаче уточни, че клубът има право да забрани на двамата мъже да посещават тренировъчния им терен. В дългогодишен спор между Витман и агенцията му с германския клуб, Хофенхайм наложи забраната за достъп до стадиона въз основа на предполагаеми обиди и заплахи от Витман.
Съдът заяви, че подобна забрана изисква "достатъчни основания", ако помещенията – подобно на стадион – са достъпни за обществеността. От съда обявиха, че обидите и заплахите не са достатъчни основания, случили са се преди месеци и не са били повтаряни оттогава.
1899 Hoffenheim: Gericht hebt Stadionverbot gegen Wittmann auf https://t.co/GtBxEQa67T
— SZ Sport (@SZ_Sport) September 19, 2025Решението на съда може да бъде обжалвано в рамките на един месец, а от Хофенхайм заявиха, че ще вземат решение за следващата си стъпка, след като получат писмената присъда.
"Разбира се, ние уважаваме решенията. В същото време Хофенхайм остава независим клуб, който не се ръководи от външен натиск или едностранчиви интереси", каза председателят на Управителния съвет Маркус Шутц.
"Нашите ценности не подлежат на обсъждане – преди всичко това включва уважително отношение един към друг. Всеки, който грубо обижда другите или се обръща към някого не като към човешко същество, а като към "маймуна", преминава граница - нещо, което няма да толерираме нито на терена, нито извън него", добави той.
Прочети цялата публикация



Прецедент: Левски заведе дело срещу свой фен, заради когото бе глобен с 19 000 лева
Установиха кой е фенът, ударил Даниел Наумов с бутилка по време на пловдивското дерби
Как ЦРУ открадна плановете на Путин за войната в Украйна
Старото ръководство на Ботев (Пловдив) излезе с отворено писмо относно трансферната забрана от ФИФА
В Аякс бъркотията става все по-голяма
Рома си хареса новоизлюпен германски национал за подсилване на атаката
Съюзът на съдиите спечели дело срещу съдебния съвет за отказ на информация за Нотариуса и Петьо Еврото
Мъж прегази куче в София: какви са наказанията в Европа
Локомотив (Пловдив) възрази остро срещу служебната загуба в пловдивското дерби
Окончателно: Мюмюн Искендер остава кмет на Минерални бани
Деян Николов от “Възраждане” внесе искане до областния управител за връщането на СОС на решението за зоните
Защитник на Ман Юнайтед: Висшата лига не е за слабите
„Нито една повече": Протести в няколко града у нас срещу насилието над жени (СНИМКИ)
Adobe предлага едногодишен безплатен достъп до Photoshop Web в Google Chrome и Brave – ето как да го получите
Стармър готов да преговаря с ЕС за финансиране на Украйна чрез замразените руски активи
Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна
Коледният камион на Кока-Кола тръгва на мащабно турне в България
Киев: Подкрепяме мирния план, Вашингтон: Остават детайли, Москва: Противоречиви сигнали
Евростат: Всеки пети българин е в риск от бедност, доходите растат бавно
След финален дебат днес – утре гласуват бюджета на ЕС за 2026 г.