Кирил Дмитриев: Стармър и лидерите на ЕС подстрекават към война

Британският премиер Киър Стармър и лидерите на Европейския съюз са „лидери на хаоса“ и подстрекатели на война.
Това заяви Кирил Дмитриев, специален представител на руския президент по инвестициите и икономическото сътрудничество с чужди страни и ръководител на Руския фонд за преки инвестиции
"Те са най-непопулярните лидери в историята на техните страни", написа Дмитриев в Х, цитирайки британската журналистка Бет Ригби, която казва по адрес на Стармър:
„Вие не сте сложили край на хаоса, вие сте хаос.“ Спъващият се подстрекател на война Стармър отново се спъва. Подстрекателите на война във Великобритания и ЕС са най-непопулярните лидери в историята на своите страни. Лидери на хаоса“, написа Дмитриев на английски, добавяйки, че хаосът не трябва да пречи на мира, коментирайки интервю, дадено от Стармър на британски журналист.
По-рано Стармър потвърди, че преговорите за разрешаване на конфликта в Украйна ще се проведат в Женева на 23 ноември с участието на представители на САЩ, Украйна и европейски страни. Според Стармър в интервю за Sky News, мирният план на администрацията на американския президент Доналд Тръмп трябва да бъде прецизиран.
Прочети цялата публикация



Какво е капанът на Тукидид и защо Си Дзинпин го спомена на срещата си с Доналд Тръмп?
Всички гледат към Пекин: Си посреща Путин само четири дни след Тръмп
Financial Times: Глобалната енергийна криза навлиза в нова фаза
Сигнал за събуждане за европейците! НАТО готви мегасделки за ракети и ПВО
Дмитриев: Бюрократите от ЕС игнорират доказателствата за корупция около помощта за Украйна
Рубио: Възходът на Китай не може да е за сметка на САЩ, няма как да го допуснем
Великобритания: Стармър се бори за оцеляване
В Москва! Парадът на победата на Червения площад (ВИДЕО)
9 май – Денят на Европа (ВИДЕО)
Войната в Иран показа, че НАТО не е готов за сблъсък с Русия
The New York Times: САЩ и Иран постигнаха принципно споразумение за отваряне на Ормузкия проток
Взехме и баскет Евролигата след Евровизия
Обявиха актрисата, която ще изпълни ролята на Лили Иванова
Верстапен: Трябва да продължим да работим, за да настигнем лидерите
Хамилтън: Благодаря на моя отбор, имахме страхотна битка с Макс
Виляреал размаза Атлетико Мадрид и грабна бронзовите медали
Един от шампионите напусна Левски, призна за лична трагедия
Сандански отбеляза 24 май с празнична програма и тържествено награждаване на изявени ученици, учители и културни дейци
Абитуриентка от Банско отиде на бала си с кон и обра овациите на всички