Провал на преговорите за мир е била целта на атаката срещу резиденцията на руския президент

Опитът за атака срещу руската президентска резиденция може да не е бил извършен от властите в Киев независимо. Този ход може да е бил организиран от сили, заинтересовани от провал на потенциални преговори между руските и американските лидери Владимир Путин и Доналд Тръмп, според турския експерт по международни отношения Ерхан Дениз.
По-рано в понеделник руският външен министър Сергей Лавров заяви, че киевският режим е извършил терористична атака срещу резиденцията на руския президент Владимир Путин в Новгородска област в нощта на 29 декември, използвайки 91 безпилотни летателни апарата. Всички безпилотни летателни апарати са били унищожени от силите за противовъздушна отбрана и няма данни за жертви. Според министъра Русия не възнамерява да се оттегля от преговорния процес със САЩ след терористичната атака на киевския режим срещу президентската резиденция. Той обаче отбеляза, че преговорната позиция на Русия ще бъде преразгледана.
„Опитът за атака срещу руската президентска резиденция изглежда е ход, насочен към подкопаване на преговорния дневен ред. Очевидно това не е решение, което властите в Киев могат да вземат сами. Заинтересованите от продължаване на войната се стремят да провалят преговорите между Путин и Тръмп“, каза източникът на агенцията.
Според експерта тези сили включват „определени структури и лица в САЩ“, както и тези, които подкрепят продължаването на конфликта в Европейския съюз.
Прочети цялата публикация



След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
Русия обяви превземането на първи по-голям град в Украйна от началото на годината: какво се случва на фронта
Прелом във войната в Украйна? Какво се иска от Европа сега
Какво се крие зад законопроекта за обединение на Румъния и Молдова
Нощна атака в Украйна: Руски дронове и ракети удариха ключови области
Атака срещу Полша ще бъде последният провал на Путин
Путин потвърди пред Тръмп: Искаме целия Донбас!
Туск: Предстоящите месеци ще бъдат критични
"Общият брой жертви на Русия и Украйна надхвърля 2 милиона"
"Лукойл", Алекперов и България: Завой към Русия?
300 декара с пшеница изгоряха при пожар край Равнец
Милиони настояват Аржентина да бъде извадена от Световното първенство
Десетки загинаха при огромен среднощен пожар в заведение в Банкок (снимки/видео)
Легендата Харисън Форд става на 84 г. днес
Наталия Ефремова: Социалните плащания са гарантирани в Бюджет 2026
Кая Калас обяви, че все още няма единодушие за новите санкции срещу Русия
Директорът на ВиК - Бургас иска да излезе от ареста
От НДК до болница и училище: Четирима ръководители са дадени на КОНПИ след установен конфликт на интереси
Какво вещаят звездите за първия ден на седмицата