Датският и гренландският премиер в Берлин и Париж заради плановете на Тръмп

Премиерите на Дания и Гренландия, Мете Фредериксен и Йенс-Фредерик Нилсен, ще посетят Берлин и Париж на фона на заплахите на американския президент Доналд Тръмп да придобие Гренландия, съобщава "Ройтерс", предава БТА.
Днес, 27 януари, двамата лидери ще се срещнат с германския канцлер Фридрих Мерц, а утре, 28 януари, ще разговарят с френския президент Еманюел Макрон, според официалните програми.
От датското правителство уточняват, че срещите ще бъдат фокусирани върху текущата външнополитическа обстановка и необходимостта от укрепена роля на Европа в международните отношения.
Освен това, Фредериксен и Нилсен ще участват в Световния икономически форум в Германия, който се провежда днес, където също ще обсъдят геополитическите и икономическите предизвикателства пред региона.
Прочети цялата публикация




Едуар Филип е фаворит за президент на Франция, но битката ще е тежка
САЩ обмислят спиране на войната. Израел предупреди, че Берлин и Париж са в обсега на иранските ракети
Отказът на Макрон и НАТО подразниха Тръмп, който го дефинира като „една наистина глупава грешка“
Европа се колебае! ЕС иска повече информация преди да отговори на исканията на Тръмп за военни кораби в Ормузкия проток
Стармър: Писна ми семействата ни и бизнесът да плащат заради действията на Путин и Тръмп по света!
Иран заплаши Израел с твърд отговор заради атаките по Ливан
Шефове на петролни компании са в шок заради начисляването на транзитни такси за преминаване през Ормузкия проток
Ванс: Невиждан абсурд! Брюксел пречи на Орбан да спечели изборите, налагайки допълнителни разходи на унгарците ВИДЕО
Европа ще съжалява за деня, в който позволи войната на Тръмп
Примирието виси на косъм! Иран отново затвори Ормузкия проток
Рен взе своето срещу Анже
Дефанзивен Ювентус удържа напорист Аталанта
Честито Възкресение Христово
Христос Възкресе, Бургас! Дронове изписаха радостната вест в небето, хиляди понесоха благодатния огън към домовете си (СНИМКИ и ВИДЕО)
Патриарх Даниил: Тъмнината се оказа безсилна да покори светлината, Христос със смърт смъртта победи
Великден е! Христос Воскресе!
Христос Воскресе!
Започна празничната служба в храм „Св. Св. Кирил и Методий“ в Бургас, остават минути до Възкресение Христово (на живо)
Ал Насър записа нова победа, Роналдо пак бележи