Илиян Василев за "Петрохан": Оттук нататък ще ни поднасят „истината“ на час по лъжичка - нещо като факт

Оттук нататък ще ни поднасят „истината“ на час по лъжичка - нещо като факт: видео, „доказателство“, нечие казано-чуто (ЕЖК). Задължително обаче придружено от огромно количество внушения и внимателно опаковано в „единствено правилната“ интерпретация - постистини - през контролирани медии и назначени "говорещи глави". Класическа операция за обезвреждане на социалното напрежение - не чрез изясняване, а чрез пренасочване и размиване.
Опорките вече се въртят и ще продължат да се мултиплицират.
Това написа във "Фейсбук" Илиян Василев.
Първо - „иззета религиозна литература“. Следва внушението: секта, фанатизъм, религиозно самоубийство. Както точно отбеляза Димитър Стоянов - опитите да вкараш будист в подобен тип самоубийство са направо смешни. Но логиката тук не е цел - целта е асоциацията.
Следващата фаза е предвидима - постепенно, но неумолимо разглобяване на репутацията на убитите. Не чрез факти, а чрез съмнения. Не чрез доказателства, а чрез намеци. Винаги „има нещо странно“, „има въпроси“, „има експерти“.
Какво видях аз? Усмихнати хора. Спокойни лица. Идеята, че след миг ще се самоубият, е меко казано налудничава. Но когато реалността не дава нужните аргументи, се вадят психиатрите, които ви убеждават, че няма нужда от здрав разум.. Същите тези психиатри, които удобно се превърнаха в говорители на властта под наем.
Особено комично е, когато тези „експерти“ нямат елементарна представа от религията, за която говорят, но уверено лепят диагнози и обясняват „мотиви“. Знанието е излишно - важна е функцията: да се внуши, че проблемът не е институционален, не е политически, не е криминален, а психичен.
Сега си представете как ви убиват и как след това - контролират целия разказ за това, как сте се самоубил.
А тъй като целта е да изключат сетивата и разума на зрители и слушатели, ще вкарат и обичайния репертоар - педофилия, секти, морална поквара, всичко от сферата на виртуалното, което не изисква доказателства, а само страх и отвращение. За гарнитура ще извадят банкови сметки и ще цитират суми, защото българина много завижда на някой, който има пари, както и на тези, които са му дали.
Толкова ли са прозрачни? Да. И точно затова стават все по-брутални.
И нито дума за това, че майки и бащи губят синовете си. И оскверняват паметта им. Хвала на майката на Николай Златков, че излезе и говори открито.
Голямата цел обаче е друга - през темата за НПО да се удари ПП-ДБ, Васил Терзиев. Да се внуши, че има мрежа, влияние, скрити зависимости и престъпни помисли. Само че този път ефектът може да е обратен. Защото хората виждат не „загриженост“, а бруталност и безскрупулност.
Не компетентност, а посредственост. Не държава, а власт, която се страхува от истината и затова я замества с шум.
И през цялото време ще се молят да няма протести. На гневните хора, които им писна да ги вземат за идиоти.
Прочети цялата публикация



Хора, бягайте!
Народът избра Радев, за да въздаде справедливост, по всичко личи обаче, че това няма да се случи
Търси се трети за балотаж
Столичният Септември запази мястото си в Първа лига след победа срещу Янтра Габрово
Илиян Василев: Путин ще остане в историята като православния лидер, убил най-много православни
Илиян Филипов с остър коментар към кмета на Пловдив за съдбата на "Колежа"
Илиян Василев: Голям привърженик съм на кварталните магазинчета. Дума да няма - нужни са, но Виденов 2.0 се задава на хоризонта
Собственикът на Пирин Благоевград си тръгна
Богдан Богданов: формацията ни загуби изборите и трябва да си извади поуки от кампанията и политическото си поведение
Илиян Филипов с емоционален апел: Истинската любов към Ботев Пловдив се доказва и в тежки времена
Дневен хороскоп за 2 юни: Дева – внесете повече романтика, Везни ще са разкъсани между мечти и реалност
8 месеца след потопа в "Елените": ДНСК влиза на проверка в хотел "Астория"
Тежко ранен мъж след стрелба в германския град Букстехуде, извършителят се издирва
Семейство остана без автомобил след международна схема: Потърпевшите сами разкриха следите на кола, издирвана в Норвегия
Феликс Оже-Алиасим пише история на Ролан Гарос
Пентагонът прекатегоризира пресцентъра си като секретна зона
Мисията започна: Роналдо се присъедини към Португалия
Скандал около Том Харди може да му коства голяма роля
Масирана руска атака срещу Украйна отне живота на поне девет души
Ограничават движението по АМ „Тракия” в района на Ямбол