Кая Калас: Русия изпада в паника заради украинските удари с дронове

Русия „изпада в паника“ заради последните украински атаки с дронове, включително ударите, засегнали Санкт Петербург. Това заяви върховният представител на Европейския съюз по външната политика Кая Калас в интервю за Франс прес, предава БТА.
„Това ясно показва паниката на руската страна и обяснява защо те засилват атаките - те не знаят какво да правят в такава ситуация“, каза Калас в Брюксел.
По-рано украински дронове поразиха енергийни и военни обекти в Санкт Петербург в деня на откриването на традиционния икономически форум. Кремъл обяви, че ще предприеме „систематични отговори“ на подобни удари.
Калас посочи, че в отговор Русия засилва атаките срещу украински цивилни цели, като според нея страната губи ресурси и позиции във войната.
„Русия губи пари и хора и затова засилва атаките срещу украински цивилни“, заяви тя.
Тя допълни, че ограниченията върху интернет в Русия вероятно целят да ограничат информацията сред населението и да предотвратят въпроси към руското ръководство.
Според нея президентът Владимир Путин избира стратегия на засилен натиск и терор, за да отслаби украинската съпротива и устойчивостта на европейските общества.
„Не сме видели никакво реално желание за преговори от руската страна“, подчерта Калас и допълни, че Москва поставя максималистични искания без отстъпки.
Европейският съюз в момента обсъжда нов пакет санкции срещу Русия, насочен към ограничаване на възможностите ѝ да финансира военните действия в Украйна.
Прочети цялата публикация



Кая Калас: Москва изпада в паника от украинските удари
Украйна вече не оцелява, а се бие за победа
Финландия поиска от Украйна да не използва територията й за удари срещу Русия
Киев удари Санкт Петербург, недостиг на бензин в Луганск
Песков: Войната навлиза в нов етап заради атаките срещу цивилни
Дронова атака срещу Волгоград предизвика пожар в петролна рафинерия и щети в жилищен район
ISW: Русия може да използва Беларус за нови удари с дронове срещу Украйна
Атаки дълбоко в Русия: "Нова фаза на войната в Украйна"
Калас: Руските удари с ракети „Орешник“ са тактика на сплашване
Чешкият президент призова страните от НАТО да „покажат зъби“ на Русия
Златната маска на тракийски владетел отново е изложена в Казанлък (СНИМКИ)
Простреляният български полицай в САЩ е родом от Монтана
Демерджиев: Половин милион евро са източени за година от НЗОК, има задържани!
САЩ обяви края на войната с Иран въпреки продължаващите удари
Роналд Куман със смели очаквания за Нидерландия преди Мондиала
Австрия остава с човек по-малко, Рангник няма да вика заместник на контузен ас
Олимпиакос и Везенков крачат към нов трофей след успех над вечния съперник
Държавният секретар на САЩ: Войната с Иран приключи, целите ни са постигнати