Cross.bg | 22.06.2026 07:13:00 | 5

След акцията на МВР: Установен е шофьор с 50 нарушения за две години зад волана


 122 души са задържаните водачи, шофирали под въздействието на алкохол и наркотици само през изминалите почивни дни, в рамките на операция на Европол. Всеки втори водач е в някакво нарушение. Това обясни гл. инспектор Лъчезар Близнаков от "Пътна полиция" в ефира на БНТ. "Ето вчера, например, имаше полицейски екипи, които трябваше да подпомагат трафика по автомагистрала "Тракия". Знаете, че там има ремонти. Толкова водачи се движиха в лентите за принудително спиране, които наказахме, във вчерашния ден, в интензивния трафик. Една толерантност липсва, едно разбиране на правилата, което изобщо не е добре", добави гл. инспектор Близнаков. Границата за употребата на алкохол и наркотични вещества е широка, но младите водачи показват сериозна недисциплинираност: "Например, водач, който имаше стаж по-малък от две години, бяхме констатирали при него над 50 нарушения извършени, представете си. Но той продължава да бъде на пътя". Според Лъчезар Близнаков и в момента санкциите са достатъчно сериозни. "Мисля, че санкциите са достатъчно високи, така че ние сега се стараем да ги прилагаме максимално и тук отваряме една скоба, че все повече констатираме водачи, които изчерпват контролните си точки. Знаете, че се разшири кръга на нарушенията, за които се отнемат, повиши се и броят за някои нарушения

Прочети цялата публикация