19min Новини | 22.06.2026 10:14:00 | 17

Днес стартираме мисия Спасяване на Витоша: Министър Шишков


Днес стартираме мисия "Спасяване на Витоша", защото планината вече има нужда от спасение - това заяви министър Иван Шишков. В Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) се проведе съвместна среща за разглеждане на законодателни промени, свързани с развитието на Природния парк. "Все пак планината е неодушевена, така че ние на практика спасяваме мечтите на едно цяло поколение. Защото вече няма истинско ползване на планината. Считате ли, че достъпът с автомобили до Витоша през 2026 година е нормален достъп, вместо да има...

Прочети цялата публикация