Cross.bg | 22.06.2026 12:15:00 | 23

Шишков: Стартираме мисията „Спасяване на Витоша“


 Започва работа по нов план за управление на Витоша. Това обяви на брифинг след среща за бъдещето на природния парк министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, предава Novini.bg. Проблемът с Витоша е огромен. В предизборната кампания ние акцентирахме върху този проблем и поехме ангажимент да бъде решен, обаче да бъде решен законово. Защото решен с договорки и задкулисно няма да стане. Видяхме го, нагледахме се, това нещо повече няма да се случва не само за Витоша, а за каквото и да било, заяви Шишков. Има много проблеми, свързани с Министерството на земеделието, Министерството на околната среда, разбира се, и Министерството на регионалното развитие има своята функция и своята роля. И най-важното, парламентарната група може да гарантира това, че всички законови проблеми, които следва да бъдат направени, ще бъдат направени, за да направим Витоша съвременна и да запазим природата ѝ, добави той. В един от последните дни на назначения от президента Радев служебен кабинет, ние започнахме да разискваме проблемите на Витоша. Времето беше спряло след това. То беше спряло преди, беше спряло и след това. Сега вече времето тръгна, започнахме да придвижваме решаването на всички проблеми. Не сме забравили какво обещахме в предизборната кампания, подчерта регионалният министър. Разговорът беше конструктивен, изпълнен с надежда

Прочети цялата публикация