Cross.bg | 23.06.2026 17:38:00 | 19

Приветствие на министър Енчо Керязов по повод Международния олимпийски ден и Деня на българския олимпиец


УВАЖАЕМИ БЪЛГАРСКИ ОЛИМПИЙЦИ, СКЪПИ СПОРТИСТИ, ТРЕНЬОРИ, СПОРТНИ РЪКОВОДИТЕЛИ,  ДЕЯТЕЛИ И ПРИЯТЕЛИ НА СПОРТА, За мен е чест да Ви поздравя по повод Международния олимпийски ден и Деня на българския олимпиец! На 23 юни отбелязваме деня, в който преди повече от 130 години се поставят основите на съвременното олимпийско движение, което е символ на стремежа към съвършенство, честната игра, уважението и приятелството между народите. Днес изразяваме своята признателност към поколенията български олимпийци, които с талант, труд, дисциплина и непоколебим дух са прославяли България на най-големия спортен форум. Вашите успехи са част от националната памет и повод за гордост за цялото българско общество. Със своите постижения и поведение Вие утвърждавате ценностите на олимпизма и служите за пример на младите хора, които мечтаят да следват Вашия път. Неслучайно тазгодишното послание на Международния олимпийски комитет е „Нека се движим", а неговият акцент е „Можеш да го направиш". Това е призив към всяко дете и всеки млад човек да повярва в собствените си възможности и да направи първата крачка към спорта и активния начин на живот. Защото зад всяко олимпийско отличие стоят години труд, постоянство и преодолени съмнения. Защото всяко голямо спортно постижение започва именно с тази първа крачка

Прочети цялата публикация