Hyundai спира временно производството в автомобилния си завод в САЩ поради недостиг на чипове

Южнокорейският мултинационален автомобилен производител Hyundai Motor Company обяви в понеделник, че спира производството в завода си в САЩ, посочвайки като основни причини за този ход недостига на полупроводникова техника и дейностите по поддръжка.
Съоръжението на автомобилния производител в Алабама ще бъде затворено за една седмица от 14-ти юни поради недостиг на чипове и за две седмици от 16-и юни до 11-ти юли за рутинна поддръжка, каза говорител на Hyundai пред южнокорейската агенция Yonhap.
През миналия месец Hyundai и Samsung Electronics Co. постигнаха споразумение за сътрудничество при решаването на проблема с недостига на чипове. По-рано южнокорейското правителство пък разкри намерението си да предложи данъчни стимули и субсидии за компании, занимаващи се с полупроводникова техника, за да укрепи веригата за доставки на чипове.
Подобно на други автомобилни производители по света, Hyundai трябваше да спре производството си и през март поради недостиг на чипове, като през април се наложи да спре и друг свой завод в Южна Корея.
Прочети цялата публикация




Хоум офис, ваканции и икономии: Глобалният недостиг на гориво заради войната срещу Иран върна COVID-мерките в Азия
На фона на войната в Близкия Изток: Samsung и SK hynix обмислят покупката на хелий от САЩ и Русия
Ормузкият проток: Кой има най-големите петролни запаси?
Войната в Иран! Какви мерки прилагат балканските държави, за да се справят със скока на цените на петрола?
Петролът скача до $150 за барел? Войната срива световната икономика
Финансово и икономическо напрежение! Държавите от Персийския залив преразглеждат инвестициите си в чужбина
Как войната в Иран преобръща енергийните планове на Европа?
Рязко нагоре! Европейските цени скочиха с до 40% заради прекъсване на доставките на втечнен природен газ от Близкия изток
По-малко шофиране и летене: Еврокомисарят по енергетика
Иран атакува логистичният център на посолството на САЩ в Багдад и генералното консулство на Вашингтон в Ербил
Козовете на Орбан. Големият недостиг в яслите. "Демонтираща България"
Рая Назарян на посещение в Киев
След "Аполо 11" НАСА се завръща около Луната с мисията "Артемис"
Кралски вкус с малко средства: Рецепта за сочен императорски пай
Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?
Зеленски сключил редица споразумения за сътрудничество при обиколката му в Близкия изток
Грешката, която всички правим: Защо никога не трябва да изхвърляте стъблата на билките?
Поне 70 убити при насилие, свързано с престъпни банди в Хаити
31 март: Големият скок във времето от 1916 г.
Последни часове за подаване на годишните финансови отчети на партиите