Израел твърди, че е открил тунел в болничния комплекс Ал Шифа

Говорител на израелската армия заяви, че са открили тунелна шахта в болничния комплекс "Ал Шифа", предадоха от Скай нюз.
Твърди се също, че силите са открили заловено превозно средство, което е било подготвено за атаката на 7 октомври срещу Южен Израел.
Израел твърди, че превозното средство е съдържало оръжия.
Вчера израелската армия публикува видео, за което твърди, че показва материали, възстановени от неразкрита сграда в болницата – включително, според него, автоматични оръжия, гранати, боеприпаси и бронежилетки.
Израел постоянно поддържа, че болницата се намира над централата на Хамас, твърдение, което САЩ заявиха по-рано тази седмица, че се подкрепя от собственото им разузнаване.
"Хамас" заяви, че твърдението е "явна лъжа" и повтори призива си за международен инспекционен екип, който да посети болницата.
Прочети цялата публикация