Cross.bg | 25.05.2024 05:21:00 | 57

Септември се завърна в елита след класика за финал

Септември София се завърна в елита на България. Столичани завършиха на второто място в класирането на Втора лига, което дава директно право на изкачване в efbet Лига за сезон 2024/25. Септември си осигури промоцията след победа с 3:0 над Черноморец Балчик в Драгалевци в мач от последния кръг на шампионата. Попаденията за успеха реализираха Йордан Йорданов и Мартин Тошев, който вкара две попадения. Срещата се игра пред погледа на наставника на Гьозтепе Станимир Стоилов. Черноморец изпадна в долното ниво на футбола ни. За Септември това бе 19-а победа за сезона, с които събра 65 точки. Другият отбор, който е сигурен за най-високия ешелон, е лидерът във Втора лига Спартак Варна. В 15-ата минута домакините създадоха първата опасност. Мартин Тошев засече с глава, но ударът му завърши в напречната греда, след това Айкут Рамадан се опита да направи добавка, която обаче не затрудни вратаря на гостите. Черноморец Балчик също отговори подобаващо. След много добра атака в 33-ата минута Стефан Митев също беше много близо да открие резултата, но гредата се оказа пречка пред него, след като стреля отблизо. Домакините успяха да реализират в 60-ата минута. Йордан Йорданов, който влезе като резерва на почивката, успя да се разпише за 1:0. След отлична атака, последва центриране на Жан-Пиер да Силва, Йорданов надскочи защитник и с глава заби топката в долния ъгъл. Само 4 минути по-късно падна и вторият гол