Fakti.bg | 09.06.2024 20:18:40 | 30

След година отсъствие Мирела Демирева се завърна с четвърто място на европейското по лека атлетика

Олимпийската вицешампионка и двукратна сребърна медалистка от европейски първенства Мирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от континенталния шампионат по лека атлетика в Рим, а украинката Ярослава Магучих защити очаквано титлата си от Белград 2022, предава БТА.

Демирева преодоля последователно четири височини, като на последната изравни най-доброто си постижение за сезона с 1.93 метра. След това обаче българската лекоатлетка не успя три пъти да прескочи 1.97, а Ирина Герашченко го направи и така украинката спечели бронзовото отличие.

Победителка очаквано стана 22-годишната Магучих, която е действаща световна шампионка в скока височина и ще бъде сред фаворитките за титлата на Олимпиадата в Париж. Тя бе единствената с опит над два метра с 2.01, а ведната след нея сръбкинята Ангелина Топич направи три грешки и остана със сребърния медал.

Най-доброто постижение в кариерата на Магучих бе записано през февруари 2021 с 2.06 метра в Банска Бистрица.