Fakti.bg | 10.07.2024 20:05:54 | 60

Лудогорец започна с победа похода си към групите на Шампионската лига

Лудогорец победи с 3:1 с грузинския първенец Динамо Батуми в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Бърнард Текпетей откри в 13-ата минута, а в 24-ата Рик удвои. В средата на втората част Валдимер Мамукашвили намали, но Аслак Фон Витри отбеляза трети гол за българите в 72-ата минута.

Разградчани контролираха действията на терена през по-голямата част от мача, като дадоха инициативата на съперника само в началото на втората част. Така те взеха солиден аванс преди реванша в Грузия, който е след седмица.

Георги Дерменджиев бе избрал да започне на вратата със Серджио Падт и пред него в защита - Аслак Фон Витри, Диниш Алмейда, Оливие Вердон и Антон Недялков. В халфовата линия бяха Педро Нареси, Ивайло Чочев и Тодор Неделев. В предни позиции пък действаха Рик, Бърнард Текпетей и Руан Секо.

След спокойно начало на мача Лудогорец откри резултата още с първата си опасност. В 13-ата минута при късо изпълнение на корнер Рик се освободи елегантно и намери непокрития Текпетей, който хладнокръвно реализира от средата на наказателното поле.

Пет минути по-късно "орлите" можеха да удвоят преднината си, но при числено предимство в атака и пас на Текпетей към Руан нападателят не успя да отправи силен удар и вратарят Рикардо Силва спаси.

Последваха два нови опита на българите, но Неделев и Алмейда не намериха рамката на вратата и ударите им излязоха в аут.

В 24-ата минута Лудогорец стигна до втория гола. Секо успя да запази отлично топката и последва извеждащ пас към Рик, който напредна и с помощта на гредата ударът му влезе за втори път във вратата.

Последваха по-спокойни минути, но в края на полувремето Неделев можеше да вкара трети гол за разградчани, но ударът му бе избит с една ръка от стража на гостите. В продължението пък Рик се оказа на чиста позиция в малкото наказателно поле, но не успя да намери рамката на вратата.

Неясно защо в началото на втората част Лудогорец предаде инициативата на гостите, който погледнаха по-смело към вратата на Падт. Така в 63-ата минута Мамукашвили получи топката от Оноре Гомис в наказателното поле, а играчите на българите спряха да играят заради сигнал, дошъл от трибуните, а не от рефера и оставиха играча на грузинците да отбележи необезпокояван.

Скоро обаче домакините си върнаха двата гола аванс. Фон Витри изпълни отлично пряк свободен удар и реализира трето попадение за "орлите".

До края на мача Лудогорец продължи да контролира срещата и не позволи грузинците отново да намалят резултата. Така българският първенец взе добър аванс преди мача в Батуми след седмица.