Fakti.bg | 19.08.2024 20:18:43 | 42

Черно море взе трите точки срещу Локомотив Пловдив след обрат на Лаута

Черно море стигна до обрат срещу Локомотив Пловдив в мач от петия кръг на efbet Лига. "Черно-белите" поведоха в 62-ата минута чрез Жулиан Лами, но варненци бързо обърнаха. Първо се разписа Исмаил Иса, а след това гол вкара и Влатко Дробаров.

Домакините от Локомотив Пловдив започнаха по-добре и направиха няколко интересни атаки, но в 11-ата минута гостите от Черно море бяха близо до попадението. Мазир Сула получи пас около точката за изпълнение на дузпа, стреля, но Пешов успя да блокира шута му.

В 25-ата минута варненци пропуснаха добър шанс. След центриране на Асен Дончев от пряк свободен удар, топката стигна до Живко Атанасов, който стреля, Кристиан Томов изби в тялото на Георги Каракашев, но Дробаров не се ориентира добре и не успя да стигне до топката.

Секунди по-късно "черно-белите" стигнада до опасна ситуация, след като Жулиан Лами проби и центрира остро, Пламен Илиев не се намеси добре, но Димитър Илиев пропусна.

В 33-ата минута Жулиен Лами напредна през центура, пусна за Христо Иванов, който продължи наляво за Николас Пенев, а той остави за Ангел Лясков, левият бек си размени двойно подаване с Димитър Илиев, след което нанесе точен удар към близкия десен ъгъл, но Пламен Илиев бе заел добра позиция и безпроблемно отрази шута на Лясков.

Последва добра възможност за "черно-белите" след като Димитър Илиев стреля от фал, но над вратата.

В 42-ата минута Черно море пропусна чиста възможност. Мазир Сула центрира и топката стигна до Асен Дончев във вратарското поле, който стреля от близко разстояние, но изпрати топката право в тялото на Кристиан Томов, който изби.

Началото на второто полувреме бе с споделено приемущество. Първо Мазир Сула стреля от дистанция, но не уцели, а същото пробва и Димитър Илиев.

В 57-ата минута Христо Иванов пропусна чудесна възможност за Локомотив Пловдив, като изпрати топката в аут.

Локомотив поведе в 62-ата минута. Георги Каракашев пусна извеждащ пас към Жулиан Лами, който влезе в наказателното поле, стреля по диагонала и вкара за 1:0. Ситуацията бе спорна за засада, но попадението бе зачетено.

Черно море изравни 15 минути преди края на мача. Дуду отигра добре топката на десния фланг и центрира топката към наказателното поле, където най-високо се извиси Исмаил Иса. Той стреля с глава, Томов изби, но Иса стигна до топката и вкара за 1:1.

Варненци стигнаха до пълен обрат в 82-ата минута, когато Мазир Сула центрира от ъглов удар, а Влатко Дробаров засече чудесно топката и я вкара в мрежата.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2 1:0 Жулиен Лами 62', 1:1 Исмаил Иса 75', 1:2 Влатко Дробаров 82'

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИ: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев (87' - 19. Мартин Хайдаров), 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов (77' - 75. Йоан Н‘зи), 17. Николас Пенев (77' - 10. Мартин Петков), 14. Димитър Илиев (К) (73' - 9. Мичи Нтело), 99. Жулиен Лами (77' - 21. Владимир Медвед)

Треньор: Любослав Пенев

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 8. Асен Дончев (63' - 23. Едгар Пашеко), 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) (63' - 5. Начо Паис), 11. Дуду (78' - 13. Клаудиу Кешеру), 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра (63' - 9. Исмаил Иса)

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Васимир Ел Хатиб