Слави Трифонов: Знам, че ме мразите. Ще правя всичко възможно, за да можете свободно да изразявате омразата си

„Слави Трифонов признал пред много близък човек, че умира, помолил го да…“
„Слави в ареста заради ‘Евровизия’“
„Слави се върнал към дрогата?“
„Слави тежко болен, ходи на химиотерапия в онкоклиника – София“
„Шоуменът изглежда ужасяващо без грим; главата му е цялата в рани; фоторепортер на ‘Папараци’ успя да заснеме истината за Слави“
„Слави спи с малолетна“
„Слави не може да има деца“
„Слави е импотентен“
„Слави си сменя кръвта в Париж“
Това е една микроскопична частичка от нещата, които се пишат за мен. Разбира се, на някои от вас ще им стане неприятно, когато ги четат; други ще се отвратят, трети — може би — ще се натъжат, а четвърти искрено ще се зарадват. Така е. Отдавна съм приел, че всичко това е част от онова, което ми се случва, и съм се опитвал, доколкото мога, да предпазя близките си. Доколко съм успял — не знам, но знам, че това е част от българското публично пространство.
Има държави, в които не е така. Там няма жълти сайтове и жълти вестници — не защото няма кой да ги пише, а защото няма кой да ги чете. Например, така е в Швейцария.
Е, за добро или за лошо, в България не е така.
И сега ще ви споделя нещо: за някои хора, които в днешната емоционална говорилня не са разбрали, ще кажа следното — доколкото зависи от мен, аз ще направя всичко възможно, за да могат такива измислици, гнусотии и откровени пошлости да продължат да съществуват. Защото така ние в България разбираме свободата на словото.
Ще бъда още по-директен и ще се обърна към една част от т.нар. български естаблишмънт. Знам, че ме мразите. И винаги, доколкото зависи от мен, ще правя всичко възможно, за да можете свободно да изразявате омразата си. Защо ли? Защото това ме зарежда и ме прави щастлив. И не се шегувам.
Прочети цялата публикация



Ще стане ли Украйна за Русия новият Афганистан
Заплатите трябва да се вдигат с реални средства, а не чрез кредити
Карлос Насар коментира решението на Стефан Ботев и Българската федерация по вдигане на тежести
Меган Маркъл открехна завесата на личния си живот за корицата на Harper's Bazaar (СНИМКИ)
Луис Суарес: От мизерията до върха – как трудното детство оформи футболната легенда
Левски с невиждани продажби на фен артикули по време на "Син петък"
Меси: Не си тръгнах от Барселона така, както си го представях и както си мечтаех
Володимир Зеленски: Путин не успя да блокира движението на Украйна към ЕС, няма как Орбан да го направи
Карди Би си направила диамантен пиърсинг на необичайно място, но го загубила
Селекционерът на Испания: Отговорност на всички нас е да подкрепяме Ямал
Европейските институции ще решават дали държавите заслужават финансиране
Туркменистан легализира криптовалутите в опит да привлече инвестиции
Омбудсманът се обяви срещу вдигането на цените на водата
НАСА записа звука от 55 удара на мълнии на Марс за първи път: не са като на Земята
Адемов: Оттеглянето на бюджета си има цена и управляващите не желаят да я платят
С 4,38 промила алкохол: 27-годишен катастрофира край Смилян
Дамите от Зонта клуб Бургас говориха за подкрепата на жертви на домашно насилие пред студенти на БДУ
„Възраждане“ предупреди за нова схема за смяна на ръководството на службите
ПП-ДБ към Борисов: „Пеевски ви дърпа ушите, не ние”. В понеделник излизаме на нов протест
Путин благодари на Орбан за подкрепата