Билал Бари отново се включва в селекционната мисия на Левски

Бившият нападател на Левски – Билал Бари, се завръща в ролята на посредник и съветник при избора на нови попълнения за "сините". След като през лятото неговата намеса се оказа ключова за привличането на алжирския полузащитник Акрам Бурас, сега Бари отново ще се опита да даде ценен принос към селекционната политика на столичния гранд.
През изминалия трансферен прозорец именно благодарение на препоръките и контактите на Бари, Левски успя да осъществи трансфера на 24-годишния Бурас от МК Алжер. За да си осигурят услугите на талантливия халф, "сините" платиха откупна клауза в размер на около 400 хиляди евро, а освен това се ангажираха да предоставят процент от бъдеща продажба на алжирския клуб.
Още с първите си изяви на "Герена" Акрам Бурас се превърна в истинско попадение за състава на Хулио Веласкес. Универсалният полузащитник впечатли с динамика, борбеност и отличен усет към играта. Той не само умее да разпределя топката и да диктува темпото, но и се включва активно в дефанзивните действия, като често пресича атаките на съперника. Бурас записа 26 мача през сезона и вече има три гола, сред които и красиво попадение с левия крак при паметния обрат срещу ЦСКА.
С оглед на успешната интеграция на Бурас, ръководството на Левски отново се обръща към Билал Бари с надеждата, че неговият нюх и познания за африканския и френския футболен пазар ще донесат нови качествени попълнения на "Герена".
Прочети цялата публикация




Два отбора от Лига 1 поглеждат към халф на Левски
Левски с интерес към тунизийския национал Усем Тка: Какви са шансовете за трансфер?
Класическият Iron Maiden изнесе мащабен спектакъл пред над 30 000 фенове на стадион "Васил Левски"
Камен Воденичаров празнува 60-годишен юбилей
Новият собственик на Левски: Искам чрез клуба да върнем българския футбол на световно ниво
Критичен момент в преговорите с Техеран! Доналд Тръмп свика спешна среща на кабинета си
Предсказания от мъж, дошъл от 2987 година: „Ще има само четири държави“
Станислав Генчев се завръща начело на Ботев (Пловдив)
Община Ямбол започва поредна обработка срещу кърлежи след дъждовете през май
Къде и защо има американски войници в Европа
Делова получил сериозна контузия в последния мач на ЦСКА, освободиха го от лагера на Косово
Официално! Националът Патрик-Габриел Галчев е свободен агент
СНИМКИ: Кристъл Палас вдигна трофея в Лигата на конференциите
Карлос Охене приключи с Левски
Капитанът на корейския национален отбор не е притеснен за Мондиала
Бдение в памет на 16-годишната Ивана ще се проведе в Благоевград
Лятна дехидратация – симптоми, които не бива да подценяваме
Кристъл Палас троумфира в Лига на Конференциите
Неймар кацна с личния си хеликоптер на базата на Бразилия
ФИФА под прицел: Разследване за спекула с билети за Мондиал 2026