Cross.bg | 14.07.2014 04:52:00 | 8

Гол в последните минути направи Германия световен шампион

Германия е новият световен шампион по футбол. Във финалния двубой от Мондиал 2014 бундестимът победи Аржентина с 1:0 на стадион „Ещадио Маракана" в Рио де Жанейро и завоюва четвъртата си титла на световните първенства. Единственото попадение в мача бе дело на резервата Марио Гьотце в продълженията (113-та минута) след подаване на Андреа Шюрле. Треньорите на двата отбора се довериха на обичайните си схеми във вид 4-3-3, като „маншафтът" направи принудителна рокада сред титулярите си. Сами Кедира получи контузия в прасеца при загрявката преди срещата и това наложи включването на 23-годишния Кристоф Крамер като дефанзивен халф. Пред Сабея пък дилемата беше само една - Анхел Ди Мария - и той я реши, като остави халфа на Реал Мадрид на пейката. Двубоят стартира изключително динамично, като Германия бързо установи контрол върху топката, но Аржентина отвръщаше с мълниеносни контраатаки. В 30-ата минута Аржентина успя да вкара топката в мрежата на съперника си, но попадението правилно бе отменено заради засада. Меси показа страхотно виждане за играта и с диагонален пас намери Лавеци отдясно. Крилото на Пари Сен Жермен веднага центрира прострелно към Игуаин, който отблизо разстреля Нойер, ала в момента на паса бе с метър зад предпоследния в немската отбрана. Финалът между Германия и Аржентина не премина и без неканени гости на терена. Фен реши да влезе в кадър, но повечето от телевизиите не показаха привърженика