БНР | 12.04.2018 07:27:21 | 312

Шампионът „Питсбърг“ започна отлично плейофите

Шампионът „Питсбърг“ стартира похода си към трета поредна купа "Стенли" с разгромен успех със 7:0 над гостуващия „Филаделфия“ в първия мач от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Сидни Кросби постигна хеттрик, негов трети в 149-ия му мач в елиминациите, с което се изравни с клубната легенда Марио Лемьо, който го постига в 107-ия си двубой.

Вратарят Мат Мъри отрази 24 шайби и записа трети пореден мач без гол в плейофите, като серията му започна от финала срещу „Нешвил“ през миналия сезон. Джейк Генцел завърши с четири точки след гол и три асистенции, а Карл Хагелин, Евгени Малкин и Брайън Ръст също се разписаха.

На Запад дебютантът „Лас Вегас“ записа исторически първи успех в плейофите след 1:0 над гостуващия „Лос Анджелис“.

Шей Тиодор вкара единственото попадение в 3:23 минута на мача, а вратарят Марк-Андре Флюри направи страхотен мач с 30 спасявания.

Джо Мороу вкара за първи път в кариерата си в елиминациите и донесе победата на „Уинипег“ с 3:2 над гостуващия „Минесота“. Мороу се разписа 8:13 минути преди края за обрата от 1:2.

Марк Шайфъл и Партик Лаине също вкараха. За гостите точни бяха Мат Кълън и Зак Паризи, а вратарят Деван Дубник отрази 37 шайби, но това не беше достатъчно.