Cross.bg | 18.06.2018 15:41:00 | 241

Дузпа след видеоповторение донесе победата на Швеция над Южна Корея

Швеция победи очаквано Южна Корея в мач от груповата фаза на световното първенство по футбол в Русия. Срещата завърши 1:0 за скандинавците, а единственото попадение бе отбелязано от капитана Андреас Гранквист от дузпа. Наказателният удар пък бе отсъден след видеоповторение.Мачът започна в лежерно темпо, а двата отбора първоначално се разузнаваха. Постепенно фаворитите от Швеция взеха инициативата, а първият по-опасен удар дойде в 20-ата минута. Маркус Берг отправи силен изстрел към вратаря Хьон Ву-Йо, но топката се отби от краката на стража. Корейският тим преживя голям удар в 28-ата минута, когато селекционерът Шин Тае-Йон трябваше да извади от игра Парк заради контузия.Шведите продължиха да атакуват по-настоятелно чрез Гранквист и Берг. В 42-ата минута корейците претендираха за дузпа заради нарушение на Аугустинсон, но реферът не видя нищо нередно. Преди края на първата част и шведите искаха наказателен удар, а Жозел Агияр отново остана безмълвен.В добавеното време на първата част Тойвонен също пропусна да отбележи. И в началото на второто полувреме шведите бяха по-активният отбор на терена. Берг центрира опасно, но съотборниците му не успяха да пратят топката във вратата. В 63-ата Ким препъна Клаесен в наказателното поле. Съдията успя да види положението след видеоповторение. Гранквист отбеляза дузпата с хладнокръвен удар в левия ъгъл - 1:0. Във втората минута на продължението корейците имаха възможност да изравнят