БНР | 09.08.2018 06:34:20 | 190

Ивелин Попов вкара гол в Солун, но „Спартак“ загуби

Българският национал Ивелин Попов отбеляза гол, но „Спартак“ (Москва) загуби като гост с 2:3 от ПАОК в Солун в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

Руският отбор поведе с 2:0 още до 17-ата минута. Ивелин Попов започна като титуляр за първи път и откри резултата в 7-ата минута. Българинът получи топката от Роман Зобнин и с прецизен удар прати топката в ъгъла на съперниковата врата.

Десет минути по-късно Куинси Промес направи 2:0 след асистенция на Луис Адриано.  След това обаче руските футболисти намалиха оборотите и домакините направиха обрат още до почивката. Точни за гръцкия тим бяха Александър Прийович в 29-ата минута от дузпа, Димитрис Лимниос в 37-ата и Димитриос Пелкас в 44-ата минута.

В 71-ата минута "Спартак" можеше да изравни резултата, но Куинси Промес пропусна дузпа. Ивелин Попов беше заменен в 64-ата минута от Артьом Тимофеев.

Реваншът е в Москва следващата седмица. Крайният победител ще срещне „Бенфика“ (Португалия) или „Фенербахче“ (Турция) в спор за място в групите на Шампионската лига.