БНР | 05.10.2018 10:30:25 | 108

Юношеските национали победиха отново Молдова

Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години (родени 2002 година) постигна втора победа над връстниците си от Молдова в контролна среща, играна в Бояна. Днешният мач завърши с победа с 2:0, като футболистите на селекционера Марчо Дафчев вкараха по едно попадение във всяко полувреме.

Дафчев направи няколко промени в стартовия състав и това се отрази положително на качеството на играта. След няколко пропуска, българските национали логично откриха резултата в 29-ата минута. Християн Петров с глава прати топката в мрежата, засичайки центриране от корнер на Емил Ценов. Малко по-късно вратарят на молдовците с мъка изби в корнер бомбен шут на Мартин Д. Петков от свободен удар.

Картината не се промени и през второто полувреме, а нашите стигнаха до второ попадение благодарение на левия защитник Венцислав Богданов. Той получи топката на границата на наказателното поле, атакува смело и я запази с малко късмет, но ударът му не остави шанс за стража на гостите 2:0.

Двата отбора се срещнаха и в сряда, като тогава България победи с 3:1. И двата отбора се подготвят за европейските квалификации, като тези на нашия състав са в края на месеца в Словения.