БНР | 26.01.2019 04:53:31 | 225

Прекъснаха за 38 минути мач във Франция, при доиграването Лил би Марсилия

Мачът от 22-ия кръг на френската Лига 1 между Олимпик Марсилия и Лил, завършил 1:2, бе прекъснат в продължение на 38 минути, след като бомбичка бе хвърлена от трибуните на терена. Реферът прибра двата отбора в съблекалните в 57-ата минута, за да успокои страстите и по-късно поднови играта.

Гостите поведоха в края на първото полувреме с гола от дузпа на Никола Пепе, а в 67-ата минути след втори жълт и червен картон бе изгонен Флориан Товен от марсилци. В добавеното време Никола Пепе добави и втори гол за Лил, а почетното попадение в дебютния мач за Марио Балотели в самия край бе слабо утешение за домакините.

Феновете на Марсилия протестираха срещу слабото представяне на своите, които заемат седмото място в класирането с 31 точки. Лил е втори в подреждането с 43, на 10 пункта зад лидера ПСЖ, който има и три мача по-малко.