БНР | 27.01.2019 13:54:27 | 198

Пето място за Теодор Кабакчиев в световния шампионат по супер ендуро

Теодор Кабакчиев завърши на пето място в кръга от световния шампионат по супер ендуро, който се проведе в испанската столица Мадрид. Габровецът се нареди на 6-то място в първия и втори манш, а в третия направи уникално постижение, като финишира трети.

Със спечелените нови 33 точки българинът е на 7-мо място в генералното класиране на шампионата до момента.

"Доволен съм от представянето си, карах стегнато и успявах да наваксам грешките, които допусках. Времето в Испания е страхотно- слънчево и топло, прекарах двата дни преди състезанието в тренировки, без да почивам. По принцип деня преди състезание се прекарва задължително лежерно. Но аз имах нужда от него и прецених, че е по-добре да вляза в ритъм и да не съм възстановен на 100%, отколкото да почивам. Макар и малко като време, смятам, че това ми помогна много. „

Трасетата тук са уникални, препятствията са идентични с тези от световното и пръстта е песъчлива глина, което значи, че сцеплението е добро! За състезанието- на квалификациите дадох 3-то време. Това ми подсказа, че имам нужната бързина, само оставаше да я запазя за цялото състезание.

Първият и вторият манш стартирах в челото, но “задръстване” на първото каменно препятствие ме оставяше на задни позиции. Въпреки това, успявах да наваксам загубеното време и финиширах 6-ти и двата пъти. Третият манш тръгнах трети, имаше борба в рамките на 3-4 обиколки за второто място, като се разменяхме не един път. Дори по средата на състезанието имаше контакт помежду ни и за малко не изгубихме позициите си- блъснахме се след скок преди следващото препятствие. Той тръгна преди мен и така аз останах на 3-та позиция. В крайна сметка запазих позицията си до финала и завърших 3-ти в третия, последен манш. Така със събрания актив от 33 точки (6-6-3) заех 5-то място в генералното класиране от състезанието“, сподели след състезанието Теодор Кабакчиев пред Bulgarian Motorcycle Racing Association=