БНР | 12.04.2019 20:29:29 | 160

Септември с успех срещу Локомотив (Пловдив)

Отборът на Септември спечели с 1:0 у дома срещу Локомотив (Пловдив) в двубой от 29-ия кръг в Първа лига и прекъсна серията от шест последователни мача без победа в елита.
Домакините бяха по-активни още от самото начало. Във втората минута от двубоя Александру Бенга стреля с глава в ръцете на Илко Пиргов, след като засече центриране от ъглов удар на Борис Галчев. Две минути след това Асен Георгиев беше неточен при удара си към вратата на столичани.

В 25-ата минута Абделхаким Буна стреля неточно с глава и Никола Марич засече топката отблизо, но тя срещна напречната греда.
Осем минути след това Суад Сахити получи подаване от Борис Галчев и със силен удар по земя реализира единствения гол в двубоя на стадион "Васил Левски". Това е първо попадение за Сахити с екипа на домакините.

През втората част двата отбора не създадоха много голови положения. Най-чистата ситуация беше в наказателното поле на гостите в 74-ата минута, когато вратарят Пиргов се размина с топката. Здравко Димитров от няколко метра не можа да прати кълбото за втори път във вратата на пловдивчани.
Двата отбора са съперници на полуфиналите в турнира за купата на България, а до края на сезона им предстоят още общо три срещи. Първата от тях е още през следващата седмица.