БНР | 07.05.2019 18:42:16 | 136

Етър със солидна победа в Пловдив, взе два гола аванс пред Локомотив

Егър победи с 2:0 като гост Локомотив (Пд) в първия плейоф помежду им за местата 7-10-о в Първа лига. Домакините играха през по-голямата част на двубоя с човек по-малко след изгонването на вратаря им Мартин Луков през първото полувреме. Мачът започна без разузнаване и гостите можеха да поведат още в 6-ата минута. Тогава Крум Стоянов подаде на Даниел Младенов. Крилото, но изстреляната от него топката се отби в горната греда, след което Луков я хвана.

Четири минути по-късно Парвиз Умарбаев центрира от корнер, топката кацна на напречната греда на вратата на гостите, а Венцислав Василев я изчисти от голлинията. В 24-ата минута нападателят на "болярите" Даниел Младенов, засичайки коженото кълбо след подаване на Крум Стоянов. Този гол даде самочувствие на гостите и те заиграха още по-добре. В 33-ата минута Пламен Гълъбов стреля с глава, но Мартин Луков изби.

Три минути по-късно съдията Стефан Апостолов отсъди дузпа в полза на Етър , след като Дани Младенов беше повален от Луков. Вратарят на домакините получи червен картон и напусна терена просълзен. Останаха големи съмнения, че Даниел Младенов е бил в засада, получавайки топката.

Зад коженото кълбо застана Георги Сърмов, който бе точен, отбелязвайки втория гол за своя тим.

Старши треньорът на Локомотив (Пд) Бруно Акрапович извади от състава Парвиз Умарбаев, пускайки на негово място в игра резервния вратар Илко Пиргов. Секунди преди края на първото полувреме Крум Стоянов от "болярите" вкара гол, но той бе отменен, тъй като се оказа в засада.

На почивката старши треньорът на "черно-белите" Бруно Акрапович поиска обяснения от съдията Стефан Апастолов за отсъжданията му, но до ексцесии не се стигна. Въпреки, че останаха с човек по-малко локомотивци заиграха по-активно през второто полувреме. В 56-ата минута Анте Аралица стреля от удобна позиция в ръцете на Христо Иванов. Гостите обаче бързо взеха инициативата. В 68-ата минута Велко Батрович не успя да засече топката от удобна позиция. Десет минути по-късно Крум Стоянов пропусна от удобна позиция. В 81-ата минута Георги Сърмов стреля, но Илко Пиргов хвана топката. В 87-ата минута Ален Ожболт излезе на чиста позиция, но стреля в ръцете на Христо Иванов.