БНР | 05.10.2019 19:00:36 | 103

ЦСКА-София постигна най-категоричната си победа от началото на сезона

ЦСКА-София разгроми гостуващия Витоша Бистрица с 4:0 в 12-ия кръг на футболната ни Първа лига и постигна най-убедителната си победа за сезона.

С успеха "червените" събраха 22 точки и се утвърдиха на четвъртото място в класирането.

Лидер е Лудогорец с 27 точки, следван от Левски и Локомотив Пловдив с по 26.

Бистричани пък допуснаха 11-о поражение през кампанията и с 3 точки са последни.

Домакините имаха огромно превъзходство, но направиха доста пропуски и това ги лиши от далеч по-изразителен успех.

Тони Уот откри още в четвъртата минута с добавка отблизо, след като Кристиян Кацарев не се намеси особено убедително след удар от дистанция на Греъм Кери.

Десет минути по-късно Кацарев се реабилитира, след като изби с една ръка опасен удар на Али Соу от 12-13 метра.

В 19-ата минута Раул Албентоса удвои с глава след центриране от корнер на Кели от ляво.

Пет минути преди почивката Кристиян Малинов отблизо простреля за трети път вратата на гостите след извеждащо подаване в ляво в наказателното поле с глава на Вив Соломон-Отабор.

Малко преди почивката Соу отново направи пропуск, след като беше изведен от Уот в чиста позиция, но гамбийският нападател стреля край целта.

В началото на втората част резервата Рубен Пинто стреля от границата на пеналта, но Кацарев изби в корнер.

В 50-ата минута Григор Допалчиев беше близо до почетен гол за Витоша, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта след центриране на Атанас Кабов от дясно.

Последваха още няколко пропусна на ЦСКА-София, а в 73-ата минута резервата Евандро да Силва направи 4:0 с удар по тревата на границата на пеналта след подаване от ляво на Малинов.