БНР | 04.06.2020 04:55:36 | 120

Десподов игра 40 минути при загуба на Щурм при рестарта в Австрия

Българският национал Кирил Десподов игра почти цяло второ полувреме при домакинската загуба на Щурм (Грац) с 1:2 от участника в Лига Европа Волфсбергер при рестарта на австрийското първенство след пандемията от коронавирус.

Волфсбергер поведе със зрелищен гол на Шон Вайсман, който се разписа минута преди почивката с ножичен удар.
Десподов, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра в 55-а минута на мястото на Филип Хушпек. Българинът опита да освежи атаката на домакините, но гостуващият тим успя да стигне до втори гол в 64-а минута след прецизен шут на Михаел Линдъл.
Воденият от Нестор Ел Маестро тим на Щурм се върна в мача в 77-а минута, когато Торстен Рохер се разписа за 1:2. Четири минути по-късно Десподов проби опасно, но стреля неточно.

Щурм завърши мача с 10 души след втори жълт картон на гръка Анастасиос Авлонитис минута преди края.

Досегашният лидер в таблицата ЛАСК загуби с 1:2 у дома от Хартберг и отстъпи първото място на шампиона РБ Залцбург, който е на върха с 24 точки. ЛАСК остана трети с 21.

Волфсбергер се изкачи на втора позиция в класирането с 22 точки, а Щурм е шести с 16.