БНР | 17.06.2020 04:38:27 | 119

Байерн (Мюнхен) шампион на Германия за осми пореден път

Футболистите на Байерн (Мюнхен) спечелиха титлата в първенството на Германия за осми пореден и общо за 30-и път в историята си! Успехът стана факт след трудната победа при гостуването на Вердер в Бремен с 1:0 в среща от 32-ия кръг. Герой за баварците е обичайният заподозрян - Роберт Левандовски, който с 31-ото си попадение за сезона остави титлата на "Алианц Арена". Така в класирането Байерн (Мюнхен) има 10 точки повече от втория Борусия (Дортмунд) и 14 повече от третия Лайпциг, които не могат да бъдат наваксани в оставащите три мача за преследвачите.

На "Везерщадион" в Бремен, гостите имаха инициативата и бяха по-добрия отбор пред по-голямата част от срещата, но успехът дойде трудно. Въпреки превъзходството си през първата част, баварците стигнаха до попадението, донесло титлата, едва в края. При поредната атака към вратата на Вердер, Боатенг подаде технично към Левандовски, който я укроти на гърди, и хубав и добре премерен удар я прати във вратата. Системата за видеоповторения само потвърди, че засада нямаше.

И в края на второто полувреме стана интересно, защото червен картон от Байерн в 79-ата минута получи Алфонсо Дейвис. Това доведе до опити за изравняване на резултата от страна на Вердер, но в последните секунди класата на вратаря Мануел Нойер си каза думата и той предотврати сигурен гол след удар на Юя Осако.

Вердер остава под спасителната черта в класирането, като тимът има три точки по-малко от Майнц, който е на спасителното 15-о място.