Fakti.bg | 27.06.2020 06:36:44 | 187

Юве вкара 4 гола и се откъсна на върха

Снощи италианският шампион Ювентус прие скромния отбор на Лече у дома. Срещата завърши с категорична победа за домакините с резултат 4:0. Гостите от Лече са с най-слабата защита в първенството и са в зоната на изпадащите. Само постоянство и добри резултати биха спечелили на южняците още един сезон в елита, защото в момента имат само 25 точки в актива си. Ювентус пък дръпна на Лацио с цели 7 пункта на върха, но "римските орли" са и с мач по-малко.

В играч на мача за "бианконерите" се превърна португалската звезда Кристиано Роналдо, който отбеляза гол и асистира за два. Срещата започна в бавно темпо и без много положения пред двете врати. В 32-ата минута на двубоя Фабио Лучиони от гостите си изкара червен картон и изгори шансовете на тима си да измъкне нещо от мача. Последваха две много чисти голови положения за Юве, в 40-ата минута с глава на Роналдо и 2 минути по-късно на Бернардески. И двете положения обаче не бяха реализирани и отборите се оттеглиха при нулево равенство.

Във втората част на срещата бе и истинското шоу. Още със започването му се видя, че Маурицио Сари не е спестил коментарите си в съблекалнята и е успял да вдъхне кураж на своите възпитаници. Само 7 минути след подновяването на играта Пауло Дибала успя да реализира феноменално попадение от границата на наказателното поле, а автор на асистенцията бе Кристиано Роналдо.

В 62-рата минута отново португалецът бе в центъра на събитията, но този път със спечелването на дузпа, която отбеляза по безкомпромисен начин. 13 минути преди края на двубоя Гонзало Игуаин се появи от пейката след дълга контузия и мисълта на треньорския щаб на отбора бе да го окуражи след всичко, което преживя в последните месеци. В 83-ата минута Роналдо измина на спринт около 30-40 метра терен и премина през няколко футболиста на Лече, когато без да гледа подаде с пета именно на Игуаин, който само с едно докосване прати топката по красив начин във вратата на Габриел и направи резултата 3:0. Само 120 секунди след третия гол Матиас Де Лихт вкара четвърто попадение, този път с глава.

Следващите мачове за двата отбора не са никак лесни. Ювентус гостува на Дженоа, а мачовете там по презумпция са кошмарни за торинци и със сигурност трите точки няма да бъдат взети с лекота. Лече пък приема Сампдория у дома, които са само 2 места над тях и целта ще бъде само победа, ако искат да се измъкнат от зоната на изпадащите.