БНР | 26.04.2021 17:11:53 | 122

ЦСКА 1948 влезе в Топ 6 с 1:0 над Локомотив (Пд)

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 домакинството на Локомотив (Пд) от 26-ия кръг в Първа лига. Срещата беше от огромно значение за домакините. Отборът се нуждаеше от задължителен успех и успя да го постигне, за да влезе в Топ 6.

Домакините бяха без две от големите си звезди - Галин Иванов и Васил Шопов. Дваманта дори не попаднаха в групата за мача. Александър Александров също липсваше, след като даде положителен тест за коронавирус и е под карантина.

Гол на Ивайло Чочев в 24-ата минута беше отменен заради засада. Русев центрира от фаул в наказателното поле, където бившият национал засече топката с глава и я прати в мрежата на Локомотив. Страничният съдия обаче прецени, че Чочев е бил зад защитата в момента на подаването.

ЦСКА 1948 успя да поведе в 55-ата минута. След центриране от корнер на Георги Русев Ивайло Чочев засече с глава и прати топката в мрежата на гостите.Центриране на Умарбаев в 72-ата минута не стигна до негов съотборник и се превърна в лесна плячка да Наумов. Три след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Симеон Петров срещу Димитър Илиев. Капитанът на гостите застана зад топката, но уцели гредата!