БНР | 01.06.2021 04:28:04 | 326

Дузпи класираха Германия за полуфиналите на европейското за младежи

Младите футболисти на Германия се класираха за полуфиналите на европейското първенство за младежи до 21 години, което продължава в различни градове на Стария континент. Германците надиграха трудно състава на Дания 6:5 след изпълнение на дузпи, като редовното време завърши 1:1, а в продълженията двата тима си отбелязаха по още един гол. Дания поведе в 69-ата минута чрез Вахид Фагир, но 2 минути пред края Лукас Нмеча изравни. В продълженията Германия поведе с гол на Буркард, но Нелсон възстанови равенството. При дузпите Бундестима успя да спечели с 6:5 и в полуфинала ще срещне отбора на Нидерландия.

Нидерландците спечелиха срещу французите с 2:1 в Будапеща. И девте попадения за победата реализира Майрън Боаду - второто в края на даденото от съдията продължение на редовното време. Французите успяха да поведат чрез Дайот Упамекано в 23-ата минута.

В другия полуфинал ще се изправят Испания и Португалия. Младите португалци се наложиха в драматичен мач над Италия с 5:3 след продължения, а редовното време завърши 3:3. Матео Ловато получи червен картон в 91-ата минута и това улесни португалците в продълженията, които стигнаха до успеха с попадения на Филипе и Консейсао.

В Марибор с два гола на Хави Пуадо Испания победи Хърватия с 2:1 след продължение, след като редовното време завърши 1:1. Пуадо отбеляза в 66-ата минута, а хърватите изравниха в четвъртата на добавеното време, когато Лука Иванушец беше точен от дузпа и изравни. Пуадо донесе успеха на Испания в 110-а минута на продължението.