Били Джоел отмени концерти заради операция след скорошно падане на сцената

Легендарният певец и пианист Били Джоел обяви, че отлага осем от предстоящите си концерти, насрочени за периода до юли. Според официално съобщение причината е „здравословно състояние“, което изисква „здравето да бъде приоритет“. Очаква се Джоел да се възстанови напълно след неотдавнашна операция и да премине през рехабилитация под лекарско наблюдение.
„Съжалявам, че се налага да отлагам който и да е концерт, но здравето ми е на първо място,“ заяви изпълнителят. „Нямам търпение отново да изляза на сцената и да споделя радостта от живата музика с невероятните ни фенове. Благодаря ви за разбирането.“
Всички концерти на Джоел до края на юни се отлагат, като повечето от тях са насрочени за 2026 г. Така следващата му изява ще бъде на 5 юли на Acrisure Stadium в Питсбърг, както първоначално бе планирано.
Последното участие на легендарния музикант преди паузата бе на 22 февруари в Mohegan Sun Arena (Ункасвил, Кънектикът). В самия край на този концерт, по време на биса, Джоел претърпя лек инцидент и падна на сцената, но бързо се съвзе и довърши шоуто. Засега няма потвърждение дали операцията, която той претърпя наскоро, е свързана с това падане.
Организаторите уточняват, че вече закупените билети ще важат автоматично за пренасрочените събития.
Феновете по целия свят очакват с нетърпение завръщането на носителя на множество награди „Грами“, който обещава да се погрижи за здравето си и да възобнови турнето си в пълна сила.
Прочети цялата публикация