Коя е Станислава Армутлиева, предложена за министър на културата

Станислава Армутлиева е предложена за министър на културата от лидера на "Има такъв народ" Слави Трифонов.
Станислава (Саня) Армутлиева е български музикален продуцент. Нейната компания държи основните права на най-големите световни музикални лейбъли. По образование е актриса - завършва ВИТИЗ през 1993 г. - актьорско майсторство за драматичен театър в класа на професор Енчо Халачев и Снежина Танковска.
През 1991 г. основава компанията „Вирджиния рекърдс“, която е партньор на „Полиграм“ в България. По-късно „Полиграм“ става част от музикалния концерн „Сийграм“, който е собственик и на „Юнивърсъл мюзик“. Така се създава музикална компания „Юнивърсъл мюзик груп“, а неин ексклузивен партньор за България е именно „Вирджиния Рекърдс“.
От 2010 г. Вирджиния Рекърдс е лицензиант на Sony Music Entertainment за България и поема физическата и дигитална дистрибуция на каталога на компанията, неговия маркетинг и експлоатация на всички нива (излъчване, публично изпълнение, кабелно препредаване, синхронизации в реклами и филми).
През годините Армутлиева е била упреквана много пъти в монопол над аудио съдържанието в електронните медии у нас.
Тя е част от управителните съвети на ПРОФОН и и Българска асоциация на музикалните продуценти (БАМП), в ръководството е и на сдружението за авторски права Музикаутор чрез компанията си „Вирджиния Пъблишинг“ ЕООД.
Саня Армутлиева е и телевизионна и риалити звезда, бе част от журито в риалити формата „X Factor”, а компанията X продуцира част от звездите, които печелят песенните формати у нас. Артисти на „Вирджиния“ са Павел и Венци Венц, Дара, Михаела Маринова.
През годините Саня Армутлиева бе част от различни скандали, разиграли се в музикалния бизнес у нас.
2015 г., след фалита на КТБ, става ясно, че управляваният от Армутлиева оператор на авторски права за музика ПРОФОН има депозит от 10 млн. лв. в банката. Според Армутлиева парите са от непотърсени от артисти отчисления за авторски права. Тези пари все още имат неясна съдба.
Друг любопитен факт около Армутлиева е, че дълги години тя имаше съдебни спорове с певицата в бенда на Слави Трифонов Невена Цонева.
През 2015, в "Шоуто на Слави Трифонов" по БТВ е излъчен скеч, в който Трифонов се обръща към Евгени Димитров с думите: "Не подписвай нищо със Саня"
Вижте видеото тук
Прочети цялата публикация



Коя е Катя Ивкова, предложена за министър на здравеопазването
Коя е Росица Карамфилова-Благова, предложена за министър на околната среда
Коя е Наталия Ефремова, предложена за министър на труда и социалната политика
Коя е Катя Ивкова, предложена за министър на здравеопазването: от заместник до титуляр
Стотици хиляди, платени в конфликт на интереси: коя е зам.-министърът на образованието Ася Панджерова
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на културата
Бивш министър на културата: Тревожи ме, че министър на културата става продуцент на "Комиците"
Рашко Младенов: Тревожи ме, че продуцент на „Комиците” става министър на културата
Eвтим Милошев влезе в Министерство на културата: Не съм вълшебник
Коя е Велислава Петрова - външен министър в орбитата на Радев и един вицепремиер
Владимир Путин: Танковете ни не бяха на Червения площад, защото са заети с окончателното разгромяване на ВСУ
Пингвинът Tux, талисман на Linux стана на 30 години
Дефектен прелез край Горна Оряховица, влакове минават на вдигната бариера (ВИДЕО)
Силен трансфер в родния волейбол! Цветан Соколов ще играе в Дея спорт
Спартак Варна - Славия 1:1 /първо полувреме/
ОАЕ прехванаха два ирански дрона във въздушното си пространство
Обезвредиха морски дрон със 100 кг експлозиви, открит от рибари край Лефкада