Башкирите не искат да умрат за Путин, идеите на руския свят са неразбираеми и за тях

“Това не е нашата война”: башкирските националисти създават въоръжено съпротивление. В републиката подпалват офисите на партиите на думата и службите за военните комисариати, мъжете бяха призовани да станат партизани и да се подготвят за битка.
Башкирска народна република: възниква движение за оттеглянето на Башкортостан от Руската федерация. Според един от лидерите на сепаратисткото движение Руслан Габасов те са против принудителната мобилизация и твърдят, че войната в Украйна не е тяхна война.
В протестите участва "Башкирският национален политически център". Присъединиха се и башкирските партизани, които се обявиха на фона на войната в Украйна. Исканията са да се спре актът на "скрит етноцид на автохтонното население". Активистите призовават хората да изгарят военните комисариати, офисите на единна Русия и да се подготвят за борбата за самоопределение.
Башкирите не искат да умират за Путин, идеите на руския свят са неразбираеми и не са им близки. Хората не разбират защо, по дяволите, трябва да прекосяват половината свят, да убиват мирни украинци и самите те да умират. Протестът тепърва ще се разраства и е добре, целта му е самоопределение и независимост, това не е просто леко недоволство от управляващите, това е реална идея, която хората ще последват.
Източник: Сеятель ветра
Бесарабски фронт
Прочети цялата публикация



Големият проект на Путин: Руска хегемония над цяла Европа
Командирът на "Ахмат" призова: Трибунал за военното ръководство на Киев при паднала забрана на смъртното наказание!
Путин, размяна на услуги, олигарси - руският раздел на "досиетата Епстийн"
Период за въпроси кои ще са наследниците
Изправени пред свят на сътресения, европейците се срещат в Мюнхен: през 2007 г. не осъзнаха заплахата на Путин
Досиетата "Епстийн" като огледало на елита в Русия
Кеворк Кеворкян: Юксел, здравей!
Financial Times: Иран подписал тайна оръжейна сделка с Русия на стойност €500 милиона
Уиткоф: До три седмици очакваме нов кръг от преговори за Украйна, а след тях среща между Путин и Зеленски
Войната на Путин! ЦРУ и МИ6 са знаели за плановете на Русия да нахлуе в Украйна, но никой не им е повярвал
Реза Пахлави, син на последния ирански шах, призова силите за сигурност в Иран към преврат
Техеран съобщи за стотици цивилни жертви. МААЕ свиква извънредно заседание след атаките на САЩ и Израел срещу Иран ВИДЕО
Международната агенция за атомна енергия с извънредно заседание заради Иран
Иран обяви 40-дневен траур заради смъртта на аятолаха
Тръмп: Има някои добри кандидати за лидер на Иран
Корпусът на гвардейците на ислямската революция: Продължаваме да нанасяме удари по цели на САЩ и Израел
Експлозии и стрелба в Кабул
В САЩ се разделиха след смъртта на аятолаха - едни протестират, други празнуват ВИДЕО
Иран обяви 40-дневен траур и 7 почивни дни след смъртта на аятолах Али Хаменей ВИДЕО
Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений ще възглави богослужението в първата неделя на Великия пост в Бургас