Fakti.bg | 12.08.2024 20:15:15 | 55

Черно море взе трите точки срещу Ботев Враца

Черно море Варна победи с 2:1 Ботев Враца в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Браян Переа (36), Влатко Дробаров (40) и Васил Панайотов (70).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на тима от Враца. В 9-ата минута Исмаил Иса засече центриране с глава, но кълбото не попадна в целта.

Секунди по-късно Бубакар Траоре отправи страхотен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в горната греда.

В 30-ата минута централният нападател на "моряците" опита да изненада Федерико Бариос с удар от далеч, но топката отлетя в аут.

Шест минути по-късно Даниел Генов центрира от ъглов удар. В наказателното поле на домакините футболистите на Черно море не се ориентираха добре и позволиха на Браян Переа да стреля с глава от близка дистанция, оставяйки безпомощен Пламен Илиев.

Отговорът на домакините дойде в 40-ата минута. Васил Панайотов центрира в наказателното поле на врачани към Живко Атанасов, който отправи хубав изстрел с глава, но Федерико Бариос изби. При добавката Влатко Дробаров не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В 57-ата минута футболистите на Илиан Илиев вкараха втори гол. Топката беше пласирана в наказателното поле на врачани и Асен Дончев продължи с глава към далечната греда. Там Живко Атанасов засече топката и вкара, но попадението бе отменено поради засада.

В 70-ата минута "моряците" направиха пълен обрат след фантастичен пробив на Дуду, който завърши с пас към Васил Панайотов. Халфът с точен удар по земя матира стража на Ботев.

Две минути по-късно дебют за "моряците" направи румънската легенда на Лудогорец Клаудиу Кешерю. Той замени Асен Дончев.

В 76-ата минута Клаудиу Кешерю успя да вкара гол в своя дебют, но след преглед с ВАР стана ясно, че пасът към Велислав Василев, който центрира за гола, е закъснял и младият футболист на Черно море е бил в засада.

В последните секунди Брено Тейшейра можеше да направи резултата 3:1, но ударът му премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация от сблъсъка на "Тича".