Fakti.bg | 12.04.2025 02:33:38 | 32

Тръмп: В Южна Африка отнемат земята и убиват белите фермери и семействата им, а медиите мълчат


Американският президент Доналд Тръмп постави под въпрос участието на американската делегация в срещата на Г-20 в Южна Африка.

„Как може да се очаква да отидем в Южна Африка за много важна среща на Г-20, когато основната тема на дискусията трябва да е конфискацията на земя и геноцида? Те отнемат земя от белите фермери и след това убиват тях и семействата им. Медиите отказват да съобщават за това. САЩ спряха всички вноски за Южна Африка. За какво да бъдем на Г-20? Не мисля така!“ - написа държавният глава в Truth Social.

На 7 февруари Тръмп подписа изпълнителна заповед за спиране на помощта за Южна Африка като ответна мярка заради "расова дискриминация срещу бялото население на републиката". Президентът каза, че е инструктирал правителството да насърчи белите фермери да се преместят от Южна Африка в Съединените щати. Той критикува Претория за завеждането на дело в Международния съд (ООН) през декември 2023 г., обвиняващо Израел в извършване на геноцид в Ивицата Газа.

Прочети цялата публикация