Япония ще снабдява украинската армия с радарни системи

Правителството на Япония реши да се присъедини към инициативата на НАТО за оръжейни доставки за Киев "Списък с първостепенните нужди на Украйна" (PURL - Prioritized Ukraine Requirements List), предаде Укринформ, позовавайки се на японската обществена телевизия Ен Ейч Кей (NHK), съобщи БТА.
Токио ще снабдява украинската армия с произведени в САЩ боеприпаси и техника, като закупува оборудване, което не причинява смърт, уточнява украинската агенция. Най-вероятно става въпрос преди всичко за радарни системи и бронежилетки.
Според информацията на Ен Ейч Кей от Токио вече са запознали държавите членове на НАТО с намерението си. Очаква се Япония, която е партньор на алианса, скоро да обяви официално присъединяването си към инициативата.
Според представител на НАТО несмъртоносното оборудване е от съществено значение за Украйна, посочва Укринформ. Над 20 държави от НАТО, плюс Австралия и Нова Зеландия, вече се присъединиха към инициативата. Укринформ припомня, че генералният секретар на алианса Марк Рюто изрази увереност, че тази година в PURL ще бъдат инвестирани 15 милиарда долара.
Прочети цялата публикация



Канцлерът Мерц: Украинската армия вече не се нуждае от германски ракети "Таурус"
Украинската армия поставя все по-големи предизвикателства пред Москва на фронта
Боен опит! Бившият шеф на ЦРУ иска САЩ да научат нова концепция за водене на война от украинската армия
След 70 г. в орбитата на Москва: Договорът с Украйна най-после разкачи България от руското влакче
1500 дни война: Русия прилага "нова тактика" в Украйна?
Ден 35. Цената на войната за САЩ: 15 убити, един изчезнал, 520 ранени и $25 милиарда седмично
ISW: Русия буксува край Славянск, офанзивата губи темпо
Доналд Тръмп: САЩ може да пренасочат предназначени за украинската армия оръжия към Близкия изток
Володимир Зеленски: САЩ обвързаха гаранциите за сигурност за Украйна с предаването на Донбас
Шведските радарни самолети Saab 340 AEW&C ще променят въздушната война над Украйна
Дрон шоу озари небето над Бургас за Великден, „Христос Воскресе“ изгря над храма
Рен взе своето срещу Анже
Дефанзивен Ювентус удържа напорист Аталанта
Честито Възкресение Христово
Христос Възкресе, Бургас! Дронове изписаха радостната вест в небето, хиляди понесоха благодатния огън към домовете си (СНИМКИ и ВИДЕО)
Патриарх Даниил: Тъмнината се оказа безсилна да покори светлината, Христос със смърт смъртта победи
Великден е! Христос Воскресе!
Христос Воскресе!
Започна празничната служба в храм „Св. Св. Кирил и Методий“ в Бургас, остават минути до Възкресение Христово (на живо)