Cross.bg | 24.06.2026 14:44:00 | 28

Заместник-министър Надя Клисурска откри обновения Дом за стари хора в Етрополе: „Всичко това се случва благодарение на усилията на кмета и неговия екип“


С официална церемония, водосвет и много вълнение Община Етрополе откри обновения Дом за стари хора - един от най-мащабните социални проекти, реализирани през последните години на територията на общината.  Специален гост на събитието бе заместник-министърът на труда и социалната политика г-жа Надя Клисурска, която заедно с кмета на Община Етрополе инж. Владимир Александров, директора на Дома Камелия Михайлова и изпълнителния директор на „Геострой" АД инж. Цветослав Петков преряза лентата на напълно обновената социална услуга. Още с пристигането си заместник-министър Клисурска разгледа модернизираната база и се срещна с потребителите на дома. В разговорите си с тях тя остана впечатлена както от условията, така и от атмосферата и грижите, които ежедневно получават възрастните хора в града. В своето приветствие Надя Клисурска подчерта, че Домът за стари хора в Етрополе е сред обектите в страната, които успешно реализират реформата в социалните услуги по Националния план за възстановяване и устойчивост. „Когато говорим за общински политики и отношение към хората, не сградите и асфалтът са най-важни, а хората и грижата за тях. Тази инвестиция е знак именно за такова отношение към възрастните хора", заяви заместник-министърът. Тя даде висока оценка на работата на Община Етрополе и лично на кмета инж

Прочети цялата публикация