БНР | 21.10.2019 03:40:17 | 81

Новият треньор на Милан не успя да изведе отбора до победа при дебюта си

Новият старши треньор на Милан Стефано Пиоли дебютира начело на отбора с равенство 2:2 у дома срещу Лече.

Попадение в добавеното време на Марко Калдерони спаси точката за Лече и вгорчи дебюта на Пиоли.

Милан започна пределно мобилизирано, вдъхновени от новия наставник Стефано Пиоли. Силната игра на "росонерите" се увенча с попадение на Халкан Чалханоглу в 20-а минута.

След попадението Милан намали оборотите и заигра по-предпазливо, от което се възползваха гостите от Лече. В 62-а минута реферът отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле. Донарума отрази удара на Кума Бабакар, но при добавката Бабакар не сбърка и изравни за 1:1.

Веднага след това Чалханоглу можеше да върне аванса на Милан, но ударът му срещна гредата.

В 81-а минута влезлият като резерва Кшищоф Пьонтек засече топката в мрежата след асистенция на Чалханоглу и отново изведе Милан напред.

Последната дума бе на Марко Калдерони, който в добавеното време с мощен шут извън наказателното поле не остави шансове на Донарума за крайното 2:2.

Милан е 12-и в таблицата с 10 точки, а Лече е 15-и с три точки по-малко. Води Ювентус с 22 точки.

В друга среща от кръга Парма разгроми Дженоа с 5:1.