Без повече "Биг Брадър" в ефира на Нова телевизия

Култовото риалити шоу "Биг Брадър“ отново слиза от екран. Ръководството на "Нова телевизия" е взело решение да замрази проекта, като плановете за нов сезон през предстоящата есен са официално отменени.
Очаква се предаването да се завърне най-рано през 2027 г., като вероятно ще се заложи на познатия ВИП-вариант с популярни личности, към който имаше много повече интерес.
Основната причина за спирането на формата е неговата изключително висока издръжка. Въпреки че в последното издание участваха обикновени хора без хонорари, денонощното наблюдение на Къщата, огромният технически екип и скъпата техника са стопили бюджета на продукцията. Финансовите анализи са показали, че инвестицията не е оправдана на фона на конкуренцията от "Ергенът" по bTV, който поддържа сходен рейтинг при по-ниски производствени разходи.
Това е вторият път в 22-годишната история на предаването у нас, в който то бива свалено от ефир. След старта си през 2004 г., шоуто премина през множество трансформации, като последният му "обикновен“ сезон през 2024 г. с водещи Алекс Богданска и Башар Рахал бе опит за бюджетно възраждане на формата. Оказа се обаче, че концепцията не носи очакваната печалба за медията.
За есенния сезон "Нова телевизия" подготвя по-евтини и изпитани алтернативи: "Женени от пръв поглед“, като кастингът вече започна в началото на април; "Игри на волята“, "Пееш или лъжеш“, нов български сериал, който е продукция с Герасим Георгиев-Геро в главната роля.
Запълнената програмна схема и стремежът към оптимизация на разходите оставят "Биг Брадър" в историята поне за следващите две години. Феновете на шоуто ще трябва да изчакат до 2027-а, когато телевизията може отново да отвори вратите на Къщата, но в по-атрактивния за рекламодателите ВИП-вариант, пише "Уикенд".
Прочети цялата публикация



Прецедент в "Кошмари в кухнята": Фенове на шоуто зоват за бойкот на неблагодарни ресторантьори (ВИДЕО)
Иран въведе нов режим за преминаване на кораби през Ормузкия проток
Нора Недкова скочи на Анна-Шермин: Заради нея щях да умра в Бали!
Върховният лидер на Иран: Персийският залив ще има "светло бъдеще" без присъствието на САЩ
Собственикът на Пирин Благоевград си тръгна
За СРЕЩАТА отново
Столичната община ще празнува победата на Дара в „Евровизия" с парти в центъра на София
Къде българите в чужбина могат да гледат финала на „Евровизия 2026“
Оръжейната сделка с Тайван - коз на Тръмп срещу Китай
Бенямин Нетаняху: 60 процента от ивицата Газа вече е под израелски контрол
Собственикът на Пирин Благоевград си тръгна
Ратко Достанич: Всеки фен има право да каже каквото иска
ОАЕ възстанови електрозахранването на АЕЦ "Барака" след удар с дрон
Александър Георгиев: Честта е преди всичко
Румен Радев: Освен "Райнметал", има потенциал в много други проекти
Дипломатически скандал: Хърватия не одобри посланика на Израел
Куба предупреди САЩ с „кървава баня“ при атака
Тръмп обяви, че отложил удари по Иран по искане на Саудитка Арабия, Катар и ОАЕ
Как DARA и нейната "Бангаранга" завладяха германската преса